reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus Padfone - tři zařízení v jednom

28.2.2012, Štepán Veselý, aktualita
Asus Padfone - tři zařízení v jednom
Asus na veletrhu Mobile World Congress 2012 v Barceloně představil zařízení Padfone. V praxi to je mobilní telefon, který je možné vložit do dokovací stanice ve formě 10,1palcového displeje a tím z něj udělat tablet. A aby toho nebylo málo,...
Asus na veletrhu Mobile World Congress 2012 v Barceloně představil zařízení Padfone. V praxi to je mobilní telefon, který je možné vložit do dokovací stanice ve formě 10,1palcového displeje a tím z něj udělat tablet. A aby toho nebylo málo, k tomuto displeji je možné připojit klávesnici a tím pádem telefon používat jako notebook se systémem Android Ice Cream Sandwich.
Po propojení telefonu s 10,1palcovým dotykovým displejem je díky technologii Asus DynamicDisplay automaticky přenastaveno rozlišení a je okamžitě možné pokračovat v práci. Pro Padfone existuje i speciální stylus, který je možné použít nejen pro psaní poznámek, ale i jako headset. Samotný telefon tak není nutné vyjímat z dokovací stanice v případě příchozího hovoru.
Telefon je vybaven 4,3palcovým displejem Super AMOLED qHD, novým 1,5GHz dvoujádrovým procesorem Snapdragon S4 od společnosti Qualcomm a grafickým čipem Adreno 225. Přítomna je i 8Mpx zadní a čelní VGA kamera/fotoaparát. Nechybí 16 až 64 GB interní paměti, slot pro kartu Micro-SD, čip Bluetooth 4.0, výstup HDMI, Wi-Fi, GPS, gyroskop, kompas a 1 520mAh baterie. Konektivita je umožněna se sítěmi HSPA+, WCDMA (900, 2100 MHz) a EDGE / GPRS / GSM (850, 1800 a 1900 MHz).

Kromě baterie v telefonu je jedna integrována i v dokovací stanici a jedna v klávesnici. Celková výdrž by tak měla být podle výrobce až 9násobně zvýšena. Do prodeje se Asus Padfone dostane pravděpodobně v dubnu za prozatím neoznámenou cenu.

Zdroj: Softpedia.com, Asus.com
reklama