www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus pasuje svůj RT-AC68U na nejrychlejší Wi-Fi router

Asus pasuje svůj RT-AC68U na nejrychlejší Wi-Fi router
, , aktualita
Společnost Asus se pochlubila, že její bezdrátový router RT-AC68U disponuje nejrychlejší propustností rozhraní Wi-Fi, jakou můžeme získat. Jedná se tedy pochopitelně o model, který vedle starého 802.11n podporuje i nový standard 802.11ac.
K oblíbeným
reklama
Asus RT-AC68U je tedy určen pro práci ve dvou pásmech, díky nimž dosahuje kombinované propustnosti dat až 1900 Mb/s, a to díky 1300 Mb/s v sítích 802.11ac a 600 Mb/s v sítích 802.11n díky Broadcom TurboQAM. Vybaven je k tomu dvoujádrovým procesorem a také se nezapomnělo na rozhraní USB 2.0 a USB 3.0 (po jednom portu), které se bude velmi hodit pro připojení externího disku. S jeho pomocí si pak z routeru můžeme vytvořit malý NAS server. Popřípadě můžete připojit tiskárnu nebo 3G/4G modem jako hlavní nebo záložní internetové připojení.

Samozřejmě by to také nebyl Asus, kdyby nesliboval snadné nastavení a uživatelský přívětivý firmware ASUSWRT, díky němuž si máme být schopni router nastavit během půl minuty. Na rychlosti prvotního nastavení ale samozřejmě tak nezáleží, pokud tedy nejste zrovna člověk, který nové routery instaluje denně.

Bezdrátová architektura 3x3 MIMO se třemi anténami zde slibuje stabilní spojení vzduchem, což má dále vylepšit známý Asus AiRadar Tx. Pro klasický Ethernet tu pak máme čtyři gigabitové porty LAN a jeden WAN a nakonec máme na zadním panelu také tlačítko pro vypnutí bezdrátové sítě.

  • 802.11a/n/ac (5 GHz) s rychlostí 1,3 Gb/s
  • 802.11b/g/n (2,4 GHz) s rychlostí 600 Mb/s
  • 3x3 antény MIMO
  • WEP / WPA / WPA2-PSK / WPA / WPA2-Enterprise
  • 5× port Gigabit Ethernet
  • 1× konektor USB 2.0 + 1× konektor USB 3.0
  • 220 × 160 × 83,3 mm
  • 500 g

Router se prodává za 4 599 Kč, resp. 169,99 euro s DPH.

Zdroj: TZ Asus
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů