Asus představil kompletní řadu desek s Intel Z87

Asus představil kompletní řadu desek s Intel Z87
, , aktualita
Společnost Asus ve své tiskové zprávě stručně představila své nové základní desky vybavené čipovou sadou Intel Z87, které jsou určeny pro procesory Intel Core 4. generace, čili Haswell. K dispozici bude jednak klasická řada vedená modelem...
K oblíbeným
reklama
Společnost Asus ve své tiskové zprávě stručně představila své nové základní desky vybavené čipovou sadou Intel Z87, které jsou určeny pro procesory Intel Core 4. generace, čili Haswell. K dispozici bude jednak klasická řada vedená modelem Z87-DELUXE, pak tu budou Z87 WS (WorkStation) pro pracovní stanice a pak samozřejmě také modely se značkou Republic of Gamers (ROG), a to konkrétně MAXIMUS VI EXTREME, MAXIMUS VI GENE a HERO. Vedle toho má Asus v nabídce ještě sérii TUF (The Ultimate Force) a do ní budou patřit modely SABERTOOTH Z87 a GRYPHON Z87. Nabídka je tedy skutečně široká.

Klasické základní desky Asus budou mít nový design využívající zlatou barvu nahrazující modrou. Nejníže stojícím (či spíše ležícím) modelem bude Z87-A a dále pak Z87-PRO či Z87-PLUS. Nezapomnělo se ani na formát Mini-ITX, s nímž přide deska Z87I-DELUXE. Všechny tyto modely mají nabídnout Dual Intelligent Processors 4 s funkcí 4-Way Optimization, kam patří známé TPU pro ladění výkonu, EPU spravující napětí a pak nástroje DIGI+ Power Control a Fan Xpert 2. Jedním stiskem tlačítka myši tak můžete počítač přepnout do úsporného režimu, v němž může třeba dále stahovat data či nové e-maily.

Mezi základní desky ROG se zařadí MAXIMUS VI HERO jako cenově dostupnější model a MAXIMUS VI GENE by také neměla být vzhledem ke svému formátu Micro-ATX nejdražší. Obě nabídnou zvuk SupremeFX s odstupem signálu od šumu 155 dB či grafické rozhraní Sonic Radar, jež umí směr a pozici zdroje zvuku ve hrách. GENE také nabídne rozhraní mPCIe Combo II pro další zařízení, třřeba NGFF SSD.

Sérii ROG pak povede MAXIMUS VI EXTREME určená pro přetaktování. Nabídne k tomu OC Panel sledující systém s možností přetaktování v reálním čase, který je učen do 5,25" pozice, popřípadě mimo skříň, kdy může pracovat v jistém režimu Extreme Mode.

A nakonec tu jsou modely TUF s vylepšeným chlazením, čili jednak SABERTOOTH Z87 a vedle ní GRYPHON Z87 - první model formátu Micro ATX ze série TUF. Tyto desky slibují především vyšší odolnost a životnost jednak díky kvalitnějším komponentům a pak také díky již známému Thermal Armor či panelu TUF Fortifier, což je prostě a jednoduše panel bránící ohýbání desky. Dust Defender zase ochrání sloty a konektory před prachem. V případě GRYPHON jsou ale tato tři vylepšení volitelná v rámci dokoupitelné sady GRYPHON ARMOR KIT.

Zdroj: TZ Asus
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek22 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů