Asus představil první základní desky pro AMD Kaveri

Asus představil první základní desky pro AMD Kaveri
, , aktualita
Společnost Asus se pochlubila světově prvními základními deskami, které jsou vybaveny sockety AMD FM2+, díky čemuž je budeme moci využít s novými jednotkami APU s označením Kaveri, tedy až přijdou na trh, ovšem tyto desky jsou vhodné také...
K oblíbeným
reklama
Společnost Asus se pochlubila světově prvními základními deskami, které jsou vybaveny sockety AMD FM2+, díky čemuž je budeme moci využít s novými jednotkami APU s označením Kaveri, tedy až přijdou na trh, ovšem tyto desky jsou vhodné také pro dnes ještě stále aktuální APU Richland a Trinity.

Jedná se o modely A88XM-A s čipovou sadou AMD A88X a A55BM-A/USB3 s A55, jež jsou obě shodně formátu Micro ATX. Pokud tedy nechcete se sestavením nového počítače čekat na příchod Kaveri, tak s těmito deskami si jej můžete složit již nyní a následně bude stačit pouhá výměna APU, které má přinést jednak nová procesorová jádra a konečně již také architekturu GCN, takže by mělo jít o výrazný krok kupředu.

Nové desky budou podporovat rozhraní PCI Express 3.0 zajištěné právě čipy Kaveri, případně také starší PCI Express 2.0 na svém slotu PCI Express x16, vedle nějž tu je ještě jeden x1 a pak klasický PCI. Dále tu máme rozhraní USB 3.0 s technologií USB 3.0 Boost slibující 1,7násobný nárůst výkonu v porovnání s "obyčejným" USB 3.0

Obě také nabídnou UEFI BIOS, ovládání otáček ventilátorů Fan Xpert a jistou technologii Asus 5X Protection, jež má zajistit spolehlivost a dlouhou výdrž těchto desek. I/O porty a DIMM budou ochráněny před zkratem a přepětím vlastními pojistkami.

Základní desky Asus A88XM-A a A55BM-A/USB3 mají být také již brzy následovány dalšími modely s AMD FM2+. O ceně a dostupnosti však zpráva nehovoří, a to už žádného modelu.

Zdroj: TZ Asus
reklama
Nejnovější články
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla
Federal Aviation Administration (FAA) změnila pravidla pro definici astronautů, a tak Richard Branson i Jeff Bezos a posádky jejich raket podle této novinky ještě nejsou astronauty. Jde o první změnu definice od roku 2004.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16 Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16
AMD vytvořilo svou technologii FidelityFX Super Resolution skutečně tak, aby mohla pracovat na co možná nejširším okruhu grafických čipů. Tomu odpovídá i to, že můžeme využít tzv. FP32 fallback, pokud není k dispozici nejvhodnější hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek