reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ASUS připravuje základní desku P8P67 WS Revolution

6.12.2010, Jakub Lokaj, aktualita
ASUS připravuje základní desku P8P67 WS Revolution
ASUS připravuje novou základní desku pro pracovní stanice postavenou na nové čipové sadě P67, která je nachystaná pro budoucí generaci 32nm procesorů Intel Core i3, i5 a i7 či serverových Xeonů s paticí LGA1155. Základní deska, celým názvem...
ASUS připravuje novou základní desku pro pracovní stanice postavenou na nové čipové sadě P67, která je nachystaná pro budoucí generaci 32nm procesorů Intel Core i3, i5 a i7 či serverových Xeonů s paticí LGA1155. Základní deska, celým názvem ASUS P8P67 WS Revolution, je především určena do náročných podmínek pracovních stanic se zaměřením na co nejvyšší rychlost výpočtů a stabilní bezporuchový chod systému.

Na základní desce je osazeno 16 fází digitálního napájení pro procesor a dvě samostatné fáze pro operační paměti, které lze osadit do čtveřice dvoukanálových DDR3 slotů podporujících paměťové moduly s frekvencí až 2200 MHz. Dále na WS Revolution najdeme čtyři sloty PCI-Express x16 standardu 2.0 s podporou 3-way SLI/CrossfireX a tři sloty PCI-E x1.Tak jako u ostatních high-endových modelů je i na ASUS P8P67 WS Revolution přítomno SATA 6Gb/s. Pevné disky s tímto standardem lze připojit pomocí čtyř konektorů. Stejný počet konektorů je nachystán i pro pevné disky se SATA 3Gb/s. Základní deska dále nabízí možnost připojení až dvou USB 3.0 zařízení a osm s USB 2.0. Osazení dvojicí gigabitových LAN portů je již samozřejmostí. Zvukové podání zde obstarává 8+2 kanálové HD Audio.

Pro vyladění a rychlou diagnostiku byla serverová základní deska opatřena technologiemi jako TPU (TurboV Processing Unit), EPU (Energy-efficiency Processin Unit) a diagnostickou kartou s přímými posty stavu. Dostupnost nové ASUS P8P67 WS Revolution je očekávána v prvním měsíci nadcházejícího roku, kdy také bude upřesněna konečná cena.

Zdroj: TechPowerUp
reklama
reklama