Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus Radeon AX800 Silencer: Tichý výkon

23.8.2005, Milan Šurkala, aktualita
Asus Radeon AX800 Silencer: Tichý výkon
Nyní si můžete vychutnat vysoký grafický výkon bez zbytečného hluku. Asus totiž uvádí výkonnou grafickou kartu s čipem Radeon X800 s pasivním chlazením SilentCool. K uchlazení čipu byl použit velký pasivní chladič. Na ten je připevněn další...
Nyní si můžete vychutnat vysoký grafický výkon bez zbytečného hluku. Asus totiž uvádí výkonnou grafickou kartu s čipem Radeon X800 s pasivním chlazením SilentCool.K uchlazení čipu byl použit velký pasivní chladič. Na ten je připevněn další velký pasiv, oba jsou spojeny pomocí heat-pipe a otočného mechanismu, který dovoluje vnějším pasivem otáčet dle potřeby (rozuměj rozmístění komponent) až o 90°.

Karta navíc disponuje Splendid Video Intelligence Technology, tato technologie zabudovaná v ovladačích grafických karet Asus umožňuje rozpoznat video aplikace a optimalizovat kvalitu obrazu. Je k dispozici pět stupňů (Standard, Game, Theater, Scenery and Night).

Feature GameReplay zase umožňuje nahrát obraz přímo do MPEG4 souboru. To se hodí například při online hraní, kdy ze záznamu hry lze probírat taktiku pro příště. Dalšími vychytávkami je GameFace Messenger (online messenger pro hráče) a GameLiveShow, což dovoluje hráčům online sledovat hru a učit se, jak to hrají profíci.

Karta má čip ATi Radeon X800, který tiká na 392MHz, 256 bitové paměti o velikosti 256MB typu GDDR3 pak tikají na 700MHz. Je určena pro rozhraní PCIe x16, disponuje dvěma porty DVI-I (pro výstup VGA lze použít DVI-VGA konvertor), dále je k dispozici VIVO. Ke kartě dostanete hry Project Snow Blind a Xpand Rally.

Zdroj: www.digit-life.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.