www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus ROG Poseidon Platinum: GTX 980 s hybridním chlazením

Asus ROG Poseidon Platinum: GTX 980 s hybridním chlazením
, , aktualita
Asus vysílá na trh svou nejnovější kartu ROG Poseidon Platinum, která je vybavena čipem GeForce GTX 980 a hybridním chlazením DirectCU H2O. To kombinuje vzduchové a vodní chlazení, díky čemuž můžeme očekávat lepší možnosti pro přetaktování.
K oblíbeným
reklama
Asus ROG Poseidon Platinum GTX 980 přichází na trh v limitované edici a se zmíněným hybridním chlazením DirectCU H2O. Grafické jádro GeForce GTX 980 přichází již přetaktováno na 1279 MHz, což je nejvyšší turbo frekvence, která je u referenčních karet nastavena na 1216 MHz. Základní takt byl nastaven na 1178 MHz, přičemž výchozí je 1126 MHz.

Karta slibuje s využitím vodního chlazení až o 27 °C nižší provozní teploty a až o 10 % vyšší výkon v porovnání s referenčními kartami, což je zajímavá hodnota vzhledem k tomu, že karta ani zdaleka není přetaktovaná o 10 %. Nicméně výkon si budeme moci díky nástroji GPU Tweak dále poladit, přičemž stejný nástroj nám může posloužit i pro streamování obrazu přes Internet.

Kartu můžeme připojit do systému vodního chlazení pomocí 1/4" fitinek, přičemž s chlazením pomohou také heatpipe, hliníková žebra a také dva prachotěsné ventilátory. Pro napájení poslouží 10fázový systém Super Alloy Power a digitální napěťové regulátory Digi+ VRM

Poseidon-GTX980-P-4GD5
  • NVIDIA GeForce GTX 980
  • PCI Express 3.0
  • 4GB paměť GDDR5
  • zvýšený takt 1 279 MHz
  • 2 048 jader CUDA
  • takt paměti 7 010 MHz
  • 256bitové paměťové rozhraní
  • 1× výstup Dual-link DVI-I
  • 1× výstup HDMI 2.0
  • 3× výstup DisplayPort 1.2

Karta se začne v Česku a na Slovensku prodávat ve druhé polovině tohoto měsíce, a to v omezeném množství s cenou 17.999 Kč, resp. 649 euro s DPH.

Zdroj: TZ Asus
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře