www.svethardware.cz
>
>
>

Asus ROG Swift PG32UQ přichází se 144Hz Ultra HD a HDMI 2.1

Asus ROG Swift PG32UQ přichází se 144Hz Ultra HD a HDMI 2.1
, , aktualita
Společnost Asus si na začátek tohoto roku přichystala nový model 32" monitoru ROG Swift, který se chlubí panelem typu IPS, na němž nabízí rozlišení Ultra HD a 144Hz obnovovací frekvenci. Krmit jej můžeme pomocí nového rozhraní HDMI 2.1. 
K oblíbeným
reklama
Asus ROG Swift PG32UQ je pochopitelně primárně herní náčiní, které je určeno pro velice náročné zákazníky. Ti se mohou těšit na rovnou 32" obrazovku založenou na technologii IPS, která nabízí rozlišení 3840 x 2160 (138 ppi) a až 144 Hz, čili náročný bude i samotný tento monitor, a to na výkon připojené sestavy. Podporováno je tu VESA DisplayHDR 600 a nová verze rozhraní HDMI 2.1, a to na dvou portech.
 
 
Tato novinka se dále může pochlubit velice rychlou odezvou, a to 1 ms GtG, což je na IPS skutečně slušné, a přitom dokáže z 98% pokrýt barevný prostor DCI-P3 s Delta E < 2. Můžeme tak očekávat i velice dobré podání barev. 
 
 
Díky HDMI 2.1 je tak novinka od Asusu připravena i pro moderní konzole Xbox Series X/S a PlayStation 5, v jejichž případě využije až 120Hz obnovovací frekvenci. Na PC můžeme využít i rozhraní DisplayPort 1.4, a to s využitím VESA Display Stream Compression (DSC) při plném rozlišení Ultra HD na 144 Hz. 
 
Synchronizace je řízena pomocí FreeSync Premium Pro a nechybí zde certifikace NVIDIA G-Sync Compatible. Výrobce k tomu přihazuje ještě vlastní ASUS Variable Overdrive pro rychlejší odezvu panelu, přičemž tato funkce se bude adaptovat s ohledem na snímkovací frekvenci her, neboť hry vykreslující se s vyššími FPS snesou i větší overdrive a naopak. Uživatel si zvolí v pětiúrovňové stupnici jen míru agresivity, s níž má Variable Overdrive pracovat. 
 
Asus bohužel ještě neposkytuje podrobné specifikace tohoto monitoru a ani se ve své zprávě nezmínil o tom, kdy a s jakou cenou jeho ROG Swift PG32UQ přijde na trh. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel údajně odmítá zprávu o dohodě s NVIDIÍ, která měla odříznout AMD Intel údajně odmítá zprávu o dohodě s NVIDIÍ, která měla odříznout AMD
Zpráva polského serveru PurePC o údajné dohodě mezi Intelem a NVIDIÍ, která by odřízla AMD od možnosti využívat jeho APU v noteboocích s výkonnými kartami GeForce, se pochopitelně ihned rozšířila. A přiměla také Intel k reakci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
NVIDIA už nebude ve specifikacích grafik rozlišovat Max-Q a Max-P NVIDIA už nebude ve specifikacích grafik rozlišovat Max-Q a Max-P
Společnost NVIDIA nedávno představila grafické karty RTX 3000 pro mobilní počítače a my se nyní dozvídáme, že s nimi přijde i jedna podstatná změna v označování jejich verzí. Půjde o to, že se už nebudou označovat konfigurace Max-Q a Max-P. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SemiAccurate: Intel chce vyrábět čiplety GPU Xe v Samsungu SemiAccurate: Intel chce vyrábět čiplety GPU Xe v Samsungu
Dle společnosti TrendForce aktuálně Intel jedná s firmou TSMC o možnostech svého outsourcingu výroby, zatímco Charlie Demerjian ze SemiAccurate zase mluví o využití kapacit firmy Samsung. To se ovšem nevylučuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi
Na trh se dostal již malý a levný jednočipový počítač Raspberry Pi Pico, který u nás přijde jen na něco málo přes 100 Kč. Tento model připomíná svými možnostmi i provedením právě známé a oblíbené Arduino Nano. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400? Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400?
Po světě už kolují nové procesory Intel Rocket Lake-S a také se testují a my se můžeme dívat na výsledky těchto testů. Mnohé potenciální zákazníky bude jistě zajímat model Core i5-11400 coby levnější šestijádro. A co dostanou? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek