www.svethardware.cz
>
>
>

Asus ROG Swift PG32UQ přichází se 144Hz Ultra HD a HDMI 2.1

Asus ROG Swift PG32UQ přichází se 144Hz Ultra HD a HDMI 2.1
, , aktualita
Společnost Asus si na začátek tohoto roku přichystala nový model 32" monitoru ROG Swift, který se chlubí panelem typu IPS, na němž nabízí rozlišení Ultra HD a 144Hz obnovovací frekvenci. Krmit jej můžeme pomocí nového rozhraní HDMI 2.1. 
K oblíbeným
reklama
Asus ROG Swift PG32UQ je pochopitelně primárně herní náčiní, které je určeno pro velice náročné zákazníky. Ti se mohou těšit na rovnou 32" obrazovku založenou na technologii IPS, která nabízí rozlišení 3840 x 2160 (138 ppi) a až 144 Hz, čili náročný bude i samotný tento monitor, a to na výkon připojené sestavy. Podporováno je tu VESA DisplayHDR 600 a nová verze rozhraní HDMI 2.1, a to na dvou portech.
 
 
Tato novinka se dále může pochlubit velice rychlou odezvou, a to 1 ms GtG, což je na IPS skutečně slušné, a přitom dokáže z 98% pokrýt barevný prostor DCI-P3 s Delta E < 2. Můžeme tak očekávat i velice dobré podání barev. 
 
 
Díky HDMI 2.1 je tak novinka od Asusu připravena i pro moderní konzole Xbox Series X/S a PlayStation 5, v jejichž případě využije až 120Hz obnovovací frekvenci. Na PC můžeme využít i rozhraní DisplayPort 1.4, a to s využitím VESA Display Stream Compression (DSC) při plném rozlišení Ultra HD na 144 Hz. 
 
Synchronizace je řízena pomocí FreeSync Premium Pro a nechybí zde certifikace NVIDIA G-Sync Compatible. Výrobce k tomu přihazuje ještě vlastní ASUS Variable Overdrive pro rychlejší odezvu panelu, přičemž tato funkce se bude adaptovat s ohledem na snímkovací frekvenci her, neboť hry vykreslující se s vyššími FPS snesou i větší overdrive a naopak. Uživatel si zvolí v pětiúrovňové stupnici jen míru agresivity, s níž má Variable Overdrive pracovat. 
 
Asus bohužel ještě neposkytuje podrobné specifikace tohoto monitoru a ani se ve své zprávě nezmínil o tom, kdy a s jakou cenou jeho ROG Swift PG32UQ přijde na trh. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Krtek InSight na Marsu končí, NASA vzdala marné pokusy o zavrtání pod povrch Krtek InSight na Marsu končí, NASA vzdala marné pokusy o zavrtání pod povrch
Ne vždy se při průzkumu vesmíru daří, aby vše šlo podle plánů. To se již dlouhou dobu děje se sondou, která je součástí InSight a měla za úkol se zavrtat do podpovrchových vrstev na planetě Mars. Nyní NASA své marné snažení končí.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Kosmická loď Orion je připravená letět k Měsíci v rámci mise Artemis Kosmická loď Orion je připravená letět k Měsíci v rámci mise Artemis
Už v tomto roce by měla proběhnout první fáze programu Artemis. Americká kosmická agentura NASA plánuje vyslat k Měsíci kosmickou loď Orion, která je nyní již kompletní a připravená na svůj první let.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC
Lidí, kteří vyhodili pevné disky s Bitcoiny, je mnoho. Dalším z nich je jeden obyvatel Newportu, který měl na disku několik tisíc Bitcoinů. O nález se chce podělit s městem, pokud mu dovolí ho vykopat ze skládky.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář