www.svethardware.cz
>
>
>

Asus ROG uvádí nové herní periferie s vlastními tlačítky

Asus ROG uvádí nové herní periferie s vlastními tlačítky
, , aktualita
Asus si z nějakého záhadného důvodu připravil akci Meta Buffs právě na včerejší den, kdy NVIDIA představila svou novou generaci GeForce. Ani tak ale zprávy o jeho novinkách úplně nezanikly v záplavě informací o Ampere a o ně šlo ostatně také.
K oblíbeným
reklama
Asus ROG tak na Meta Buffs představoval právě i své nové karty GeForce RTX 3000, ovšem i tak jsme pochopitelně a logicky sledovali a věnovali pozornost prezentaci samotné NVIDIE. Informace o akci Asusu tak přichází na řadu až nyní a nám půjde právě o nové periferie. Na představené karty se ostatně můžete podívat v následujícím videu. 
 
 
Jako první tu máme ROG Strix Scope RX Keyboard, novou herní klávesnici s rovněž novými tlačítky ROG RX Red, která jsou založena na optickém snímání stisku. Asus slibuje jednak design, který umožní prosvítit celou klávesu, a to nejen její horní část, ale i boky, jak ostatně ukazuje následující fotografie. 
 
 
Dále se nová tlačítka mají velice rychle vracet do výchozí polohy, při stisku mají být velice stabilní (bez naklánění do stran) a vydržet mají 100 milionů stisků. Celá klávesnice je také odolná vůči prachu a vodě (IP56), má prodloužený levý shift, průchozí USB 2.0 port a pomocí softwaru Asus Armoury Crate si budeme moci nastavit podsvícení, makra, čili obvyklé věci. 
 

 
Myš ROG Keris Wireless je vybavena také tlačítky od firmy Asus, a to ROG Micro Switch s dlouhou životností 70 milionů stisků. Celá váží jen 79 gramů, ovšem není odlehčena pomocí otvorů v plášti. A jak je vidět na fotografii, nemá ocásek, takže tu máme bezdrátové rozhraní, a sice kombinaci Bluetooth LE a 2,4GHz rádiového. Nabíjení obstará odpojitelný USB kabel a jedno dobití postačí na 12 hodin hraní. 
 
   
Myš také nabídne senzor s rozlišením 16.000 dpi a zvládající 400 ips a 40 G. Máme tu také různobarevná a vyměnitelná boční tlačítka. 
 
 
Jako příslušenství si můžeme k této myši zvolit podložku Scabbard II, která je nabízena ve velikosti postačující i pro umístění klávesnice. Její ošetřený povrch bude odpuzovat vodu, prach i mastnotu a okraje se nemají časem třepit. 
 
 
Nakonec tu máme ROG Delta S Headset s trojhranným tvarem náušníků, které mají být dle ujištění výrobce velice pohodlné, i když celý headset váží kolem 300 gramů. Jde o USB-C headset, takže jeho součástí je audio kodek, a to ESS 9281 s Quad DAC a Master Quality Authenticated (MQA). 
 
Mikrofon má pochopitelně funkci pro potlačení okolního hluku a podsvícení Aura-Sync, které tak bude napájeno přes USB a reagovat může na hlas uživatele. Všechny tyto novinky se mají dostat na trh během letošního posledního čtvrtletí. 
 
Zdroj: Asus


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC
Lidí, kteří vyhodili pevné disky s Bitcoiny, je mnoho. Dalším z nich je jeden obyvatel Newportu, který měl na disku několik tisíc Bitcoinů. O nález se chce podělit s městem, pokud mu dovolí ho vykopat ze skládky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED
Společnost ViewSonic vypouští na trh nové herní monitory, které mají vesměs displeje založené na technologii IPS. Firma ale loni ukázala 55" OLED prototyp herního monitoru, takže byla nasnadě otázka, proč žádný takový ještě nepřišel. 
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera
Není pochyb o tom, že Intel zcela vážně chce outsourcovat výrobu některých svých produktů, ovšem jak se ukazuje, v tomto ohledu ještě nebylo nic rozhodnuto. Bob Swan totiž chce počkat s rozhodnutím až na nového výkonného ředitele.
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek