www.svethardware.cz
>
>
>

Asus ROG uvádí nové herní periferie s vlastními tlačítky

Asus ROG uvádí nové herní periferie s vlastními tlačítky
, , aktualita
Asus si z nějakého záhadného důvodu připravil akci Meta Buffs právě na včerejší den, kdy NVIDIA představila svou novou generaci GeForce. Ani tak ale zprávy o jeho novinkách úplně nezanikly v záplavě informací o Ampere a o ně šlo ostatně také.
K oblíbeným
reklama
Asus ROG tak na Meta Buffs představoval právě i své nové karty GeForce RTX 3000, ovšem i tak jsme pochopitelně a logicky sledovali a věnovali pozornost prezentaci samotné NVIDIE. Informace o akci Asusu tak přichází na řadu až nyní a nám půjde právě o nové periferie. Na představené karty se ostatně můžete podívat v následujícím videu. 
 
 
Jako první tu máme ROG Strix Scope RX Keyboard, novou herní klávesnici s rovněž novými tlačítky ROG RX Red, která jsou založena na optickém snímání stisku. Asus slibuje jednak design, který umožní prosvítit celou klávesu, a to nejen její horní část, ale i boky, jak ostatně ukazuje následující fotografie. 
 
 
Dále se nová tlačítka mají velice rychle vracet do výchozí polohy, při stisku mají být velice stabilní (bez naklánění do stran) a vydržet mají 100 milionů stisků. Celá klávesnice je také odolná vůči prachu a vodě (IP56), má prodloužený levý shift, průchozí USB 2.0 port a pomocí softwaru Asus Armoury Crate si budeme moci nastavit podsvícení, makra, čili obvyklé věci. 
 

 
Myš ROG Keris Wireless je vybavena také tlačítky od firmy Asus, a to ROG Micro Switch s dlouhou životností 70 milionů stisků. Celá váží jen 79 gramů, ovšem není odlehčena pomocí otvorů v plášti. A jak je vidět na fotografii, nemá ocásek, takže tu máme bezdrátové rozhraní, a sice kombinaci Bluetooth LE a 2,4GHz rádiového. Nabíjení obstará odpojitelný USB kabel a jedno dobití postačí na 12 hodin hraní. 
 
   
Myš také nabídne senzor s rozlišením 16.000 dpi a zvládající 400 ips a 40 G. Máme tu také různobarevná a vyměnitelná boční tlačítka. 
 
 
Jako příslušenství si můžeme k této myši zvolit podložku Scabbard II, která je nabízena ve velikosti postačující i pro umístění klávesnice. Její ošetřený povrch bude odpuzovat vodu, prach i mastnotu a okraje se nemají časem třepit. 
 
 
Nakonec tu máme ROG Delta S Headset s trojhranným tvarem náušníků, které mají být dle ujištění výrobce velice pohodlné, i když celý headset váží kolem 300 gramů. Jde o USB-C headset, takže jeho součástí je audio kodek, a to ESS 9281 s Quad DAC a Master Quality Authenticated (MQA). 
 
Mikrofon má pochopitelně funkci pro potlačení okolního hluku a podsvícení Aura-Sync, které tak bude napájeno přes USB a reagovat může na hlas uživatele. Všechny tyto novinky se mají dostat na trh během letošního posledního čtvrtletí. 
 
Zdroj: Asus


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém
Microsoft dnes vydal nový widget pro Xbox Game Bar, který zobrazuje procesy využívající CPU, GPU a RAM. Uživatel může snadno ukončit ostatní aplikace bez opouštění hry. Další funkce potom prozradí, zda je počítač připraven na DirectX 12 Ultimate.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Google přichází se službou VPN v balíku Google One Google přichází se službou VPN v balíku Google One
Společnost Google přichází s novou službou pro své zákazníky. V rámci nejvyšší verze svého balíčku Google One zpřístupňuje uživatelům službu VPN pro zařízení s Androidem. Služba ale nebude dostupná všude.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže
Společnost Apple zveřejnila své finanční výsledky. Nebyly sice zrovna špatné, ale bylo zde několik závažných propadů. Vrásky na čele způsobila především Čína, ale moc radosti nebylo ani z prodejů iPhonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Spotify má 320 milionů aktivních uživatelů, o 29 % více než před rokem Spotify má 320 milionů aktivních uživatelů, o 29 % více než před rokem
Streamovací služba Spotify může částečně slavit. Počet posluchačů se mezi ročně opět výrazně zvýšil, a to o 29 % na nynějších 320 milionů lidí. Bohužel ohledně ziskovosti to už není tak moc slavné.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel Rocket Lake na Z590 proti Comet Lake, jak si vede? Intel Rocket Lake na Z590 proti Comet Lake, jak si vede?
Na světlo světa se dostaly testy nového osmijádrového procesoru generace Intel Rocket Lake-S, takže my si můžeme výsledky už srovnat s tím, co předvádí aktuální generace Comet Lake-S. Vypadá to na výrazné zvýšení výkonu na takt? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář