www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus RT-AC87: 1,73 Gbps vzduchem

Asus RT-AC87: 1,73 Gbps vzduchem
, , aktualita
Společnost Asus se pochlubila svým novým výkonným routerem RT-AC87, který je určen pro využití v domácnostech, kde ve dvou pásmech nabídne celkovou propustnost 1,73 Gbps. Má tak jít o první router Wave 2 802.11ac.
K oblíbeným
reklama
Asus RT-AC87 je založen na čipsetu QSR1000 4x4 Multi-User Multiple Input Multiple Output (MU-MIMO) od Quantenna, díky němuž může nabídnout vysokou datovou propustnost až 1,73 Gbps. Je tak určen pro využití tam, kde je třeba vzduchem přenášet velké objemy dat a kde je třeba obsloužit více připojených zařízení najednou. Asus a Quantenna tento nový router označují jako první řešení Wave 2, což tak můžeme brát jako druhou vlnu produktů s technologií Wi-Fi 802.11ac. Přichází však v době, kdy většinu uživatelů nezasáhla ani první "vlna", za což bezpochyby mohou také vyšší ceny routerů s 802.11ac a samozřejmě i nutnost používat kompatibilní zařízení.

Výhoda MU-MIMO v routeru Asus RT-AC87 je ta, že s pomocí více antén je možné komunikovat s více cílovými zařízeními najednou, což zvyšuje efektivitu. Navíc tu je Advanced Beamforming, jenž má zvyšovat spolehlivost připojení a docílit lepšího pokrytí.

Asus také mluví o snadné instalaci pomocí rozhraní ASUSWRT, přičemž AiCloud 2.0 poslouží k vytvoření osobního cloudového serveru, ovšem k tomu samozřejmě budeme potřebovat také nějaké úložné zařízení, které připojíme k USB portu. K synchronizaci dat z Asus WebStorage pak poslouží funkce Asus Smart Sync.

Asus RT-AC87 bude k dispozici nejdříve na trzích v Severní Americe, a to za cenu 270 USD.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře