www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus RT-N18U: 600Mbps na Wi-Fi 802.11n

Asus RT-N18U: 600Mbps na Wi-Fi 802.11n
, , aktualita
Společnost Asus vysílá na trh nový router s označením RT-N18U, který pracuje ve 2,4GHz pásmu s rozhraním Wi-Fi 802.11n, na němž má dosáhnout přenosové rychlosti až 600 Mbps. Jedná se tak o třetinové navýšení propustnosti.
K oblíbeným
reklama
Asus RT-N18U tedy není router s moderním rozhraním Wi-Fi 802.11ac. Namísto toho je vybaven dnes běžným Wi-Fi 802.11n, z nějž se na pásmu 2,4 GHz snaží vymačkat maximum, a to až 600 Mbps. Využije k tomu jistou technologii TurboQAM a také slibuje maximální pokrytí a zajistit to má Asus AiRadar, u nějž výrobce uvádí o polovinu lepší pokrytí než u "standardních" 802.11n routerů.

Hardware tohoto routeru je založen na 800MHz procesoru ARM Cortex-A9 a dále je vybaven 256 MB paměti DDR3 a 128 MB paměti Flash pro data. Vepředu máme jeden port USB 3.0, vzadu pak další, ale USB 2.0 a pak také čtyři porty gigabitového Ethernetu plus jeden WAN. O vysokou datovou propustnost se postará také hardwarový NAT

Asus RT-N18U také dokáže pracovat jako čtyři zařízení v jednom, a to jako klasický bezdrátový router, pak jako AP, třetím režimem je range extender pro rozšíření domácí Wi-Fi sítě a nakonec tu máme media bridge pro připojení koncových zařízení, která sama o sobě nejsou vybavena bezdrátovým rozhraním. Do USB portu samotného routeru pak můžeme připojit 3G nebo 4G modem, popřípadě připojit USB disk.

Pro nastavení routeru lze použít Quick Internet Setup, což má trvat jen cca půl minuty a pak tu máme samozřejmě i klasické webové rozhraní ASUWRT, kde si můžeme nastavit třeba pravidla QoS nebo AiCloud pro zprovoznění osobního cloudového serveru, k čemuž tedy je zapotřebí i nějaký zdroj dat.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle
Společnosti Sony a Microsoft se nově podělily o své finanční výsledky týkající se i herních konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X a S. Obě se chlubí rekordními čísly, i když vítěz tu přece jen je a vcelku jasný a očekávaný. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690 Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690
Není to samozřejmě jisté, ale dle Igora Wallosseka by Intel měl letos dostat na trh jen velice omezenou skladbu desktopových procesorů Alder Lake s tím, že ostatní modely plus slabší čipové sady přijdou až v dalším roce.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tchaj-wan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz? Tchaj-wan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz?
Tchaj-wanské úřady přijaly záměr TSMC postavit poblíž města Baoshan novou továrnu, která bude využita pro výrobu dosud nejmodernějším známým procesem této společnosti. Jde o N2, čili o 2nm proces. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede
Hubbleův vesmírný dalekohled sleduje už velice dlouho okolní vesmír včetně lokálních planet a jejich měsíců. Má tak i řadu snímků jupiterova měsíce Ganymede, díky nimž se objevil důkaz o tom, že na něm existuje voda v podobě páry.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány
Někteří jistě čekali, že to se systémovými požadavky Microsoftu na instalaci a zprovoznění OS Windows 11 nebude nakonec tak horké, ale z firmy nyní zní, že si stojí za svým a bude si je vynucovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů