Asus si chystá nové vylepšené desky se starým čipsetem AMD B450

Asus si chystá nové vylepšené desky se starým čipsetem AMD B450
, , aktualita
Můžeme počítat s tím, že výrobci desek přijdou na trh s novými modely při příležitosti vypuštění procesorů Ryzen "Vermeer", ačkoliv se na trhu neobjeví žádná nová čipová sada. Asus však dokonce chystá i nové desky se starým B450.
K oblíbeným
reklama
Asus tak ukazuje, že dny čipové sady AMD B450 ještě nejsou sečteny, i když ji už za ni nastoupil model B550. Ten je ale nejspíše dražší, takže se může vyplatit připravit nové desky i se starým B450, ostatně jej budou podporovat i nové procesory Ryzen generace Vermeer a pak už by měla stejně nastoupit patice AM5, takže bez debat i nutnost využít nové desky, ale to se ještě ukáže. 
 
 
Asus se tak dle vlastních slov chystá oprášit nabídku desek s čipsetem B450, a to v rámci řad ROG Strix, TUF Gaming a Prime. Tyto desky přijdou na trh ke konci října a nabídnou lepší systém napájení a chlazení (ne zcela ve všech případech) a pak také paměťové čipy EEPROM pro BIOS s vyšší kapacitou a funkcí Flashback pro snadné flashování BIOSu bez nutnosti nastartovat systém, a tedy i použít kompatibilní CPU. 
 
Vzhledem k vylepšenému napájení to vypadá, že zprávy o TDP 150 W nových výkonných Vermeer zřejmě nelžou a co se týče zvýšené kapacity paměti pro BIOS, tam jde zcela jasně o to, aby deska mohla podporovat řadu generací procesorů Ryzen. Ostatně AMD původně nechtělo procesory se Zen 3 na starších deskách včetně B450 zajistit, a to právě kvůli problémům s kapacitou pamětí EEPROM. Později ale firma změnila názor. 
 
Nové modely s B450 tak budou určeny pro ty, kteří hledají cenově přijatelné řešení a nemají zájem o využití sběrnice PCIe 4.0. Chystané desky ale také nabídnou i extra sloty M.2 nebo rozhraní USB 3.2 Gen 2 s propustností 10 Gb/s, dále porty USB C nebo headery pro přední port USB 3.2 Gen 1. A to už je dohromady s posíleným napájením, funkcí Flashback a posílenou kapacitou EEPRO slušná sbírka vylepšení. 
 
Desky v řadách Strix a TUF Gaming navíc dostanou i utilitu pro záznam z mikrofonu s funkcí odstranění hluku pomocí AI a pokud někdo prahne po ještě více RGB LED, dostane i další headery pro jejich napojení. 
 
 
Nové desky od Asusu by mohly přijít akorát včas v době vypuštění procesorů Vermeer na trh. Ty budou sice představeny už příští týden 8. října v 18:00 našeho času, ale na trh vstoupí až později, a to prý 20. října, což však nebylo potvrzeno. Zdroj uvádí také jako možné datum 27. říjen. 
 
Zdroj: Hexus


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně
Reklamy jsou jedním ze způsobů, jak se financuje chod platformy YouTube a jak vydělávají youtubeři. Pokud ale uživatelé nechtějí sledovat reklamní spoty, mají nově možnost levnějšího předplatného Premium Lite.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX
Společnost Minisforum zařazuje do své nabídky čím dál zajímavější modely minipočítačů ve stylu NUC. Nyní tu máme model založený na mobilním APU AMD Ryzen 9 5900HX, čili téměř nejvýkonnějším čipu svého typu
Včera, aktualita, Jan Vítek
Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři
V poslední době bylo vedení společnosti Activision Blizzard kritizováno za to, jak přehlíží a někdy dokonce aktivně kryje či podporuje případy sexuálního obtěžování na pracovišti. Firmu začali už i opouštět sponzoři.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD
Po delší době se podíváme na vývoj prodejů velkého německého obchodu Mindfactory, který tvoří podrobné statistiky. Ukazuje se tu pár zajímavých údajů o tom, jak se změnil DIY trh během prvního pololetí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX
Nejen Blue Origin a Virgin Galactic poletí s civilisty do Vesmíru. Podobný projekt chystá i SpaceX, jeho cílem je ale kroužení na orbitě po několik dní. Výsledkem však bude 5dílný dokument Countdown: Inspiration4 Mission To Space.
Včera, aktualita, Milan Šurkala