www.svethardware.cz
>
>
>

Asus si připravil herní 31,5" monitor s vysokým rozlišením

Asus si připravil herní 31,5" monitor s vysokým rozlišením
, , aktualita
Pro velmi náročné hráče počítačových her si společnost Asus připravila nový monitor PQ321 s úhlopříčkou 30,5", jehož nativní rozlišení je 4K, čili 3840 x 2160 (někdy se také označuje jako Ultra HD). Jedná se tedy o čtyřnásobek rozlišení...
K oblíbeným
reklama
Pro velmi náročné hráče počítačových her si společnost Asus připravila nový monitor PQ321 s úhlopříčkou 30,5", jehož nativní rozlišení je 4K, čili 3840 x 2160 (někdy se také označuje jako Ultra HD). Jedná se tedy o čtyřnásobek rozlišení Full HD - 1920 x 1080, takže je jasné, že pro hraní moderních her v takovém rozlišení bude zapotřebí i výkonný hardware, především tedy grafická karta.

Asus PQ321 patří do série RoG - Republic of Gamers a kromě úhlopříčky 31,5" s rozlišením 3840 x 2160 nám nabídne obnovovací frekvenci 60 Hz, zatímco dnešní televizory či jiné monitory s tímto rozlišením bývají omezeny spíše na 30 Hz. Zapotřebí bude také využít rozhraní DisplayPort 1.2.

Co se týče použité technologie pro výrobu panelu, jedná se o IGZO (Indium Gallium Zinc Oxide) od japonské společnosti Sharp, jejíž vlastní monitory s rozlišením 4K stojí kolem 5000 USD. A právě kvůli vyšší 60Hz obnovovací frekvenci bude model od Asusu asi dražší. Více se možná dozvíme příští týden, neboť Asus bude svou novinku prezentovat na Computexu.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle
Společnosti Sony a Microsoft se nově podělily o své finanční výsledky týkající se i herních konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X a S. Obě se chlubí rekordními čísly, i když vítěz tu přece jen je a vcelku jasný a očekávaný. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690 Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690
Není to samozřejmě jisté, ale dle Igora Wallosseka by Intel měl letos dostat na trh jen velice omezenou skladbu desktopových procesorů Alder Lake s tím, že ostatní modely plus slabší čipové sady přijdou až v dalším roce.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tchaj-wan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz? Tchaj-wan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz?
Tchaj-wanské úřady přijaly záměr TSMC postavit poblíž města Baoshan novou továrnu, která bude využita pro výrobu dosud nejmodernějším známým procesem této společnosti. Jde o N2, čili o 2nm proces. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede
Hubbleův vesmírný dalekohled sleduje už velice dlouho okolní vesmír včetně lokálních planet a jejich měsíců. Má tak i řadu snímků jupiterova měsíce Ganymede, díky nimž se objevil důkaz o tom, že na něm existuje voda v podobě páry.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány
Někteří jistě čekali, že to se systémovými požadavky Microsoftu na instalaci a zprovoznění OS Windows 11 nebude nakonec tak horké, ale z firmy nyní zní, že si stojí za svým a bude si je vynucovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů