www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus Strix: nový herní headset, myš, podložka i klávesnice

Asus Strix: nový herní headset, myš, podložka i klávesnice
, , aktualita
Není to tak dávno, co Asus představil svou novou rodinu herních produktů Strix. Ta už zahrnuje grafické karty i sluchátka a nyní se do ní zařadily i produkty Strix DSP, Strix Claw, Strix Tactic Pro a Strix Glide Series.
K oblíbeným
reklama
Jedná se tedy o herní headset Strix DSP s jistou audio stanicí, Strix Claw coby optická herní myš, mechanická herní klávesnice Strix Tactic Pro a nakonec Strix Glide Control a Glide Speed jako podložky pod myš. Slovo Strix si Asus mimochodem vypůjčil z řecké a římské mytologie, kde označuje bájnou sovu.

Herní headset Strix DSP využívá velké 60mm neodymové měniče uzavřené v šestihranných náušnících, které mají v nejširším místě 130 mm. Headset je vybaven také audio modulem, který slouží pro zpracování 7.1kanálového zvuku a jeho převod do virtuálního prostorového zvuku. Dále tu máme technologie Dolby Headphone a Dolby Pro Logic IIx, environmental-noise-cancellation (ENC) pro odstínění okolních ruchů, odpojitelný mikrofon a kompatibilita je zajištěna s PC a Mac (rozhraní USB) stejně jako s konzolí PlayStation 4 a jinými zařízeními, pro něž má headset připraven kombinovaný 3,5mm jack pro sluchátka i mikrofon.

Strix Claw je celkem obyčejně vypadající optická myš, jejíž tělo bude vhodné spíše pro praváky než leváky, a to především kvůli dvěma bočním tlačítkům. Jedná se o myš vybavenou senzorem PMW3310DH-AWQT s nastavitelným rozlišením až 5000 dpi, funkcí angle snapping, schopností sledovat pohyb o rychlosti až 3,32 m/s (130 IPS) a nechybí zde ani známé tlačítko sniper, které po dobu stisku sníží citlivost pro preciznější zaměření.

Tato myš má celkově osm tlačítek, z nichž však pouze tři můžeme naprogramovat, k čemuž poslouží software Strix a 64 kB vestavěné paměti. Alespoň že software zvládne i makra. Strix Claw se také chlubí kvalitními tlačítky Omron D2F-01F, pozlaceným USB konektorem, přičemž hmotnost myši je bez kabelu 110 gramů a kompatibilita je zajištěna s Microsoft Windows XP / Vista / 7 / 8.

Mechanická herní klávesnice Strix Tactic Pro už vypadá zajímavěji. Asus se rozhodl pro klasicku, tedy tlačítka Cherry MX s výběrem typů Black, Blue, Brown a Red. Máme tu deset speciálních plně programovatelných kláves M1 - M10 a dalších osm se dělí o místo s klávesami F. Pod mezerníkem jsou navíc tři další tlačítka, která lze naprogramovat pomocí příslušného softwaru, nebo i bez něj s využitím tlačítka Strix Tactic Pro. Asus si pro podsvícení kláves vybral oranžové LED, jež by měly být stejné nezávisle na použitých tlačítcích. Nakonec tu máme také NKRO (N-Key Rollover) přes USB, takže klávesnice my měla zaznamenat libovolný počet najednou stisknutých kláves, ovšem přepnout půjde i do režimu 6KRO.

Strix Glide Control a Strix Glide Speed jsou podložky, které můžeme využít třeba s myší Strix Claw. První model má povrch z těžké tkaniny, která je spíše měkká a bude vyžadovat myš s velkými teflony, aby po ní dobře klouzala. Druhá podložka má povrch spíše tvrdší, takže po ní budou myši klouzat velmi lehce a s minimálním odporem. Obě podložky mají rozměry 400 x 300 x 3 mm a váží 219 a 208 gramů.

Zdroj: TZ Asus
reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Včera, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Včera, aktualita, Milan Šurkala