www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus Strix: nový herní headset, myš, podložka i klávesnice

Asus Strix: nový herní headset, myš, podložka i klávesnice
, , aktualita
Není to tak dávno, co Asus představil svou novou rodinu herních produktů Strix. Ta už zahrnuje grafické karty i sluchátka a nyní se do ní zařadily i produkty Strix DSP, Strix Claw, Strix Tactic Pro a Strix Glide Series.
K oblíbeným
reklama
Jedná se tedy o herní headset Strix DSP s jistou audio stanicí, Strix Claw coby optická herní myš, mechanická herní klávesnice Strix Tactic Pro a nakonec Strix Glide Control a Glide Speed jako podložky pod myš. Slovo Strix si Asus mimochodem vypůjčil z řecké a římské mytologie, kde označuje bájnou sovu.

Herní headset Strix DSP využívá velké 60mm neodymové měniče uzavřené v šestihranných náušnících, které mají v nejširším místě 130 mm. Headset je vybaven také audio modulem, který slouží pro zpracování 7.1kanálového zvuku a jeho převod do virtuálního prostorového zvuku. Dále tu máme technologie Dolby Headphone a Dolby Pro Logic IIx, environmental-noise-cancellation (ENC) pro odstínění okolních ruchů, odpojitelný mikrofon a kompatibilita je zajištěna s PC a Mac (rozhraní USB) stejně jako s konzolí PlayStation 4 a jinými zařízeními, pro něž má headset připraven kombinovaný 3,5mm jack pro sluchátka i mikrofon.

Strix Claw je celkem obyčejně vypadající optická myš, jejíž tělo bude vhodné spíše pro praváky než leváky, a to především kvůli dvěma bočním tlačítkům. Jedná se o myš vybavenou senzorem PMW3310DH-AWQT s nastavitelným rozlišením až 5000 dpi, funkcí angle snapping, schopností sledovat pohyb o rychlosti až 3,32 m/s (130 IPS) a nechybí zde ani známé tlačítko sniper, které po dobu stisku sníží citlivost pro preciznější zaměření.

Tato myš má celkově osm tlačítek, z nichž však pouze tři můžeme naprogramovat, k čemuž poslouží software Strix a 64 kB vestavěné paměti. Alespoň že software zvládne i makra. Strix Claw se také chlubí kvalitními tlačítky Omron D2F-01F, pozlaceným USB konektorem, přičemž hmotnost myši je bez kabelu 110 gramů a kompatibilita je zajištěna s Microsoft Windows XP / Vista / 7 / 8.

Mechanická herní klávesnice Strix Tactic Pro už vypadá zajímavěji. Asus se rozhodl pro klasicku, tedy tlačítka Cherry MX s výběrem typů Black, Blue, Brown a Red. Máme tu deset speciálních plně programovatelných kláves M1 - M10 a dalších osm se dělí o místo s klávesami F. Pod mezerníkem jsou navíc tři další tlačítka, která lze naprogramovat pomocí příslušného softwaru, nebo i bez něj s využitím tlačítka Strix Tactic Pro. Asus si pro podsvícení kláves vybral oranžové LED, jež by měly být stejné nezávisle na použitých tlačítcích. Nakonec tu máme také NKRO (N-Key Rollover) přes USB, takže klávesnice my měla zaznamenat libovolný počet najednou stisknutých kláves, ovšem přepnout půjde i do režimu 6KRO.

Strix Glide Control a Strix Glide Speed jsou podložky, které můžeme využít třeba s myší Strix Claw. První model má povrch z těžké tkaniny, která je spíše měkká a bude vyžadovat myš s velkými teflony, aby po ní dobře klouzala. Druhá podložka má povrch spíše tvrdší, takže po ní budou myši klouzat velmi lehce a s minimálním odporem. Obě podložky mají rozměry 400 x 300 x 3 mm a váží 219 a 208 gramů.

Zdroj: TZ Asus
reklama
Nejnovější články
Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík
Při chlazení tekutým dusíkem se obecně na estetiku nehraje, ostatně jde vesměs o pokusy či snahy o překonání rekordů, takže důraz se klade především na funkčnost a většinou postačí kus vhodně tvarovaného kovu. Max Parisotto je ale jiného názoru.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu 16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu
AMD se v případě architektury Zen vydala cestou vícečipových procesorů, což od generace Ryzen 3000 poznali i uživatelé běžných desktopů. Dosud ale nebylo jasné, kolik přesně může AMD tímto přístupem ušetřit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl
Od největšího německého prodejce elektroniky Mindfactory máme další čísla prodejů procesorů AMD a Intel. Zatímco díky serverům, sestavám a notebookům celosvětově Intel i nadále drtí AMD, v prodejích kusových procesorů je tomu naopak.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C
Už loni v červenci jsme se dozvěděli o tom, že Raspberry Pi 4 má chybně implementovaný port USB C, což bohužel nebyl jediný problém tohoto zařízení. Nyní ale přichází nová revize, která už by měla mít napájecí USB v pořádku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek