www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus Strix R9 Fury: jeden z prvních nereferenčních modelů

Asus Strix R9 Fury: jeden z prvních nereferenčních modelů
, , aktualita
Společnost Asus zařadila do své nabídky grafickou kartu Strix R9 Fury, která tedy nepatří mezi refereční modely od společnosti AMD, ale o kartu s PCB i chladičem právě od Asusu. Co nám tedy nabídne?
K oblíbeným
reklama
Karet AMD Radeon R9 Fury a Fury X byl přitom ještě donedávna na trhu nedostatek, kvůli čemuž byla i omezená (nebo spíše neexistující) nabídka nereferenčních modelů. Nyní už začínají proudit na trh i ty, takže situace s dostupností karet Fury se evidentně zlepšuje. Nyní tu máme konkrétně kartu Asus Strix R9 Fury, čili levnější ze zatím představených modelů, která je vybavena chladičem DirectCU III se třemi ventilátory, komponenty Super Alloy Power II slibujícími vysokou odolnost a výrobce také zmiňuje automatizovanou technologii výroby Asus Auto-Extreme, jež eliminuje lidský faktor a má zajistit pro výrobce levnější výrobu a pro nás zase vyšší kvalitu. Zadní strana tištěných spojů je také zcela hladká, díky čemuž na ní nebude tak moc ulpívat prach a ten, co se zachytí bude eventuelně snadné setřít.

Chlazení DirectCU III je vybaveno dvěma tlustými 10mm heatpipe a pak také dalšími tenčími. I díky tomu slibuje až o 30 % nižší teploty v zátěži oproti referenčnímu chladiči, díky čemuž se můžeme pokusit i o vyšší přetaktování. V klidovém režimu se mohou také ventilátory zcela zastavit, díky čemuž je chlazení zcela tiché.

Dále můžeme zmínit 12fázové napájení karty, zatímco referenční karty mají jen 8fázové a o vyšší takty se můžeme pokusit s pomocí utility GPU Tweak II s funkcí XSplit Gamecaster pro streamování živého videa z her (licence na 1 rok) a také tu je Gaming Booster. Tato funkce automaticky ukončí nepotřebné procesy, které mohou užírat výkon, aby byly pro hraní k dispozici veškeré hardwarové prostředky.

Nová Asus STRIX-R9FURY-DC3-4G-GAMING je přetaktovaná už od výroby, ale jen velice mírně. Však referenční R9 Fury pracují na 1000 MHz a zde je maximum jen 1020 MHz v režimu OC a s taktem pamětí HBM dle očekávání nebylo uděláno nic. Cena karty v České republice a na Slovensku je 17.290 Kč, resp. 624,90 eur s DPH.
 
Zdroj: TZ Asus
reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů