www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus Strix R9 Fury: jeden z prvních nereferenčních modelů

Asus Strix R9 Fury: jeden z prvních nereferenčních modelů
, , aktualita
Společnost Asus zařadila do své nabídky grafickou kartu Strix R9 Fury, která tedy nepatří mezi refereční modely od společnosti AMD, ale o kartu s PCB i chladičem právě od Asusu. Co nám tedy nabídne?
K oblíbeným
reklama
Karet AMD Radeon R9 Fury a Fury X byl přitom ještě donedávna na trhu nedostatek, kvůli čemuž byla i omezená (nebo spíše neexistující) nabídka nereferenčních modelů. Nyní už začínají proudit na trh i ty, takže situace s dostupností karet Fury se evidentně zlepšuje. Nyní tu máme konkrétně kartu Asus Strix R9 Fury, čili levnější ze zatím představených modelů, která je vybavena chladičem DirectCU III se třemi ventilátory, komponenty Super Alloy Power II slibujícími vysokou odolnost a výrobce také zmiňuje automatizovanou technologii výroby Asus Auto-Extreme, jež eliminuje lidský faktor a má zajistit pro výrobce levnější výrobu a pro nás zase vyšší kvalitu. Zadní strana tištěných spojů je také zcela hladká, díky čemuž na ní nebude tak moc ulpívat prach a ten, co se zachytí bude eventuelně snadné setřít.

Chlazení DirectCU III je vybaveno dvěma tlustými 10mm heatpipe a pak také dalšími tenčími. I díky tomu slibuje až o 30 % nižší teploty v zátěži oproti referenčnímu chladiči, díky čemuž se můžeme pokusit i o vyšší přetaktování. V klidovém režimu se mohou také ventilátory zcela zastavit, díky čemuž je chlazení zcela tiché.

Dále můžeme zmínit 12fázové napájení karty, zatímco referenční karty mají jen 8fázové a o vyšší takty se můžeme pokusit s pomocí utility GPU Tweak II s funkcí XSplit Gamecaster pro streamování živého videa z her (licence na 1 rok) a také tu je Gaming Booster. Tato funkce automaticky ukončí nepotřebné procesy, které mohou užírat výkon, aby byly pro hraní k dispozici veškeré hardwarové prostředky.

Nová Asus STRIX-R9FURY-DC3-4G-GAMING je přetaktovaná už od výroby, ale jen velice mírně. Však referenční R9 Fury pracují na 1000 MHz a zde je maximum jen 1020 MHz v režimu OC a s taktem pamětí HBM dle očekávání nebylo uděláno nic. Cena karty v České republice a na Slovensku je 17.290 Kč, resp. 624,90 eur s DPH.
 
Zdroj: TZ Asus
reklama
Nejnovější články
Intel začne příští týden vyjednávat o nové evropské továrně Intel začne příští týden vyjednávat o nové evropské továrně
Společnost Intel už dříve ohlásila, že se chystá výstavbu nové továrny v jedné z evropských zemí, ale dosud jsme neměli představu o tom, co a kde by to mohlo být. To se možná už brzy dozvíme, neboť Intel už chce jednat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Microsoft připravuje novou aplikaci pro Windows Store Microsoft připravuje novou aplikaci pro Windows Store
Microsoft dle Windows Central pracuje na nové verzi aplikace pro Windows Store v systému Windows 10, která má představit jak nové uživatelské rozhraní a také s ní budou zaveden nová pravidla pro vývojáře.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel vyhrál nad VLSI v druhé části právní patentové bitvy Intel vyhrál nad VLSI v druhé části právní patentové bitvy
Společnosti Intel se povedlo uspět u soudu v Texasu, kde se projednával patentový spor s firmou VLSI. Tu přitom označil za pouhou skořápku udržovanou jen za účelem zisku ze soudních tahanic. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Call of Duty: Warzone dostal DLSS, jaký je nárůst FPS? Call of Duty: Warzone dostal DLSS, jaký je nárůst FPS?
Už v lednu NVIDIA hlásila, že technologie RTX, a to ray tracing a DLSS přichází do titulu Call of Duty: Warzone, který už v minulém roce dostal podporu technologie Reflex. Dnes se ale podíváme na to, jak mu prospěje DLSS. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Asus Strix XG43UQ, první herní LCD s HDMI 2.1, přijde v květnu Asus Strix XG43UQ, první herní LCD s HDMI 2.1, přijde v květnu
O monitoru Strix XG43UQ od firmy Asus už dobře víme, ale nyní tu máme už celkové specifikace, stejně jako informaci o jeho nástupu na trh. Dle výrobce jde přitom o první herní monitor s HDMI 2.1 na světě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář