Asus TUF Sabertooth Z97 Mark S: obrněná deska

Asus TUF Sabertooth Z97 Mark S: obrněná deska
, , aktualita
Asus si připravil novou základní desku patřící do série TUF - The Ultimate Force. Ani tomuto modelu tedy nechybí Thermal Armor, čili oplátování, které má v tomto případě zimní kamufláž. A co dál?
K oblíbeným
reklama
Asus TUF Sabertooth Z97 Mark S je základní deska formátu ATX založená na čipové sadě Intel Z97, takže je určena pro procesory do socketu LGA 1150. A že patří do série TUF, vybavena je všemi příslušnými vymoženostmi, mezi něž patří "brnění" Thermal Armor s ventilátorkem, které má pomoci k dobrému chlazení jednotlivých komponent. Pak tu je Thermal Radar 2 starající se o řízení ventilátorů, čip TUF ICe monitorující teploty systému, zadní plát TUF Fortifier pro zpevněnění desky, prachové kryty konektorů TUF Dust Defenders a nakonec TUF Components, čili kvalitní kondenzátory, cívky, MOSFETy, atp. Napájení procesoru je 8+2fázové.

Deska Sabertooth Z97 Mark S se poprvé objevila již na letošním Computexu, kam přišla jako koncept s označením Sabranco. Jedná se o první bílou desku série TUF a je zřejmé, že její horní plastová nástavba s ventilátorkem je spíše designový než ryze účelný prvek. Asus se dokonce uchýlil k použití dvou čínských znaků umístěných na zadním podpůrném plechu. Ty mají znamenat slovní spojení "tiger spirit". Tato série desek je také limitovaná a každý model tak ponese své číslo.

Deska je vybavena čtyřmi sloty DIMM pro až 32 GB DDR3-1866 MHz, pro rozšíření poslouží celkem tři sloty PCI Express x16, z nichž dva jsou typu 3.0 a jeden 2.0 se čtyřmi linkami. Podporovány tak jsou AMD CrossFireX a NVIDIA SLI.

Dále tu máme jedno rozhraní SATA Express plus šest dalších SATA 6 Gbps. Nenajdeme tu však slot pro karty M.2, a to nejspíše proto, že by jej bylo nutné schovat pod brnění desky. O připojení k Ethernetu se postará kontroler Intel I218-V a druhý port bude řízen kontrolerem Realtek 8111GR (oba samozřejmě gigabitové). Nabídka rozhraní USB 2.0 a 3.0 je vyrovaná. V obou případech mámě čtyři na zadním panelu a další čtyři na headerech.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku
Ačkoliv nám firma AMD dříve slibovala, že zvláště dodávky grafických karet se v druhé polovině roku zvýší, bylo zřejmé, že poptávka s celým jejím dluhem bude těžko uspokojena. A to Lisa Su také potvrdila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX
Společnost Sapphire známe spíše jako dlouhodobého AIB partnera firmy AMD, který vyráběl grafické karty ještě v době, kdy byla ATi samostatnou firmou. Nyní tu ale máme novinku v podobě počítačové skříně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021 Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021
V poslední době se roztrhl, či možná zatím jen značně natrhl pytel s herními počítači či konzolemi, které jsou založeny na x86 hardwaru a využívají moderní mobilní platformy firem Intel a AMD. Co nabídne GPD WIN Max 2021?
Dnes, aktualita, Jan Vítek