Asus TUF Sabertooth Z97 Mark S: obrněná deska

Asus TUF Sabertooth Z97 Mark S: obrněná deska
, , aktualita
Asus si připravil novou základní desku patřící do série TUF - The Ultimate Force. Ani tomuto modelu tedy nechybí Thermal Armor, čili oplátování, které má v tomto případě zimní kamufláž. A co dál?
K oblíbeným
reklama
Asus TUF Sabertooth Z97 Mark S je základní deska formátu ATX založená na čipové sadě Intel Z97, takže je určena pro procesory do socketu LGA 1150. A že patří do série TUF, vybavena je všemi příslušnými vymoženostmi, mezi něž patří "brnění" Thermal Armor s ventilátorkem, které má pomoci k dobrému chlazení jednotlivých komponent. Pak tu je Thermal Radar 2 starající se o řízení ventilátorů, čip TUF ICe monitorující teploty systému, zadní plát TUF Fortifier pro zpevněnění desky, prachové kryty konektorů TUF Dust Defenders a nakonec TUF Components, čili kvalitní kondenzátory, cívky, MOSFETy, atp. Napájení procesoru je 8+2fázové.

Deska Sabertooth Z97 Mark S se poprvé objevila již na letošním Computexu, kam přišla jako koncept s označením Sabranco. Jedná se o první bílou desku série TUF a je zřejmé, že její horní plastová nástavba s ventilátorkem je spíše designový než ryze účelný prvek. Asus se dokonce uchýlil k použití dvou čínských znaků umístěných na zadním podpůrném plechu. Ty mají znamenat slovní spojení "tiger spirit". Tato série desek je také limitovaná a každý model tak ponese své číslo.

Deska je vybavena čtyřmi sloty DIMM pro až 32 GB DDR3-1866 MHz, pro rozšíření poslouží celkem tři sloty PCI Express x16, z nichž dva jsou typu 3.0 a jeden 2.0 se čtyřmi linkami. Podporovány tak jsou AMD CrossFireX a NVIDIA SLI.

Dále tu máme jedno rozhraní SATA Express plus šest dalších SATA 6 Gbps. Nenajdeme tu však slot pro karty M.2, a to nejspíše proto, že by jej bylo nutné schovat pod brnění desky. O připojení k Ethernetu se postará kontroler Intel I218-V a druhý port bude řízen kontrolerem Realtek 8111GR (oba samozřejmě gigabitové). Nabídka rozhraní USB 2.0 a 3.0 je vyrovaná. V obou případech mámě čtyři na zadním panelu a další čtyři na headerech.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Včera, aktualita, Jan Vítek