reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus ukázal na CES nový Transformer, Taichi, VivoBook a další

9.1.2013, Jan Vítek, aktualita
Asus ukázal na CES nový Transformer, Taichi, VivoBook a další
Z veletrhu CES 2013 se nám ohlásila také společnost Asus, jež se ve své zprávě zmínila o svých nových mobilních počítačích či tabletech. Ty mají shodně ve výbavě multidotykový displej a založeny jsou na OS Windows 8. Konkrétně pak jde o...
Z veletrhu CES 2013 se nám ohlásila také společnost Asus, jež se ve své zprávě zmínila o svých nových mobilních počítačích či tabletech. Ty mají shodně ve výbavě multidotykový displej a založeny jsou na OS Windows 8. Konkrétně pak jde o Transformer Book, Taichi, Zenbook Touch a VivoBook.
Transformer Book


Asus Transformer Book je malý notebook rozpojitelný na dvě části - displej a základnu, přičemž displej může samostatně fungovat jako tablet. Tento koncept však Asus představil již před dlouhou dobou a stačil na něm založit již několik zařízení. Nový model nabídne 13,3" obrazovku/tablet s procesorem Core i5 či i3 "Ivy Bridge", SSD s kapacitou 128 GB, přičemž LCD je zde typu IPS a disponuje rozlišením Full HD.
Transformer Book


Základna s podsvícenou klávesnicí pak tablet promění v malý notebook a obohatí samotný tablet také o touchpad, 500GB pevný disk, další baterii a různá rozhraní včetně USB 3.0.
Asus Taichi


Ultrabook s oboustranným displejem, tak Asus označuje svůj Taichi. Založen je také na procesorech Ivy Bridge a SSD a jeho oboustranný displej IPS má rozlišení Full HD a úhlopříčku 11,6" či 13,3". Otevřené Taichi funguje jako ultrabook s klávesnicí a touchpadem a po zavření je to zase tablet s multidotykovým displejem podporujícím také stylus. Oba displeje však můžeme mít zapnuty současně, přičemž každý může zobrazit jiný obsah. Je to prostě stejné jako dva monitory připojené k jednomu počítači.
Asus Taichi


Zenbook Touch je dotykový ultrabook dostupný ve dvou verzích - UX32A s 13,3" LCD a U500VZ s 15,6" LCD. Oba mají povrch zbroušeného hliníku, jejich displej je opět Full HD IPS a menší má hmotnost jen 1,3 kg, Core i5 či i7, až 256GB SSD, kdežto větší zase hmotnost necelé 2 kg, výhradně procesor Core i7, 8 GB RAM, NVIDIA GeForce GT650M a dokonce dvě SSD s celkovou kapacitou 256GB v režimu RAID 0. Pro lepší zvuk poslouží externí subwoofer.
Asus VivoBook


A nakonec Asus VivoBook. Jedná se o všestranný notebook ve velikostech 11,6" až 15,6" (dotykové displeje) s procesory Core i3, i5 či i7, volitelně s grafikou NVIDIA a dále tu je touchpad se Smart Gesture, audio SonicMaster a po zakoupení získáme na online Asus WebStorage po dobu tří let 32 GB úložného prostoru. O typu displeje a rozlišení se zde Asus nezmiňuje, což napovídá, že o Full HD a IPS asi nepůjde.

Zdroj: TZ Asus
reklama