Asus umožní přetaktování na H97, H87, H85 a H81

Asus umožní přetaktování na H97, H87, H85 a H81
, , aktualita
Je známá věc, že základní desky pro procesory Intel umožňují přetaktování, ale jde o čipové sady Z, čili Z97 nebo Z87. Nyní však Asus oznámil, že přetaktování umožní také na nižších řadách H97, H87, B85 a H81.
K oblíbeným
reklama
Asus si tedy na dnešek přichystal oznámení, že jeho základní desky s čipovými sadami Intel H97, H87, B85 a H81 umožní přetaktování vybraných procesorů. Konkrétně jde o nové výroční Pentium, tedy ntel Pentium Anniversary Edition G3258 a dále samozřejmě i o procesory Haswell a Haswell Refresh patřící do rodiny K. Tyto procesory mají odemčený násobič, a tak je jejich přetaktování technicky velmi snadné.

Asus se tedy snaží zatraktivnit své základní desky, ale myslí i na uživatele, kteří již jeden z modelů vybavených jednou z uvedených čipových sad vlastní. Je však jasné, že ti budou pro využití této možnosti muset něco udělat, a tím bude aktualizace BIOSu desky na nejnovější verzi, kterou jako obvykle najdou na stránkách výrobce.

Firma také zdůrazňuje, že přetaktovat bude možné procesory Pentium G3258, Core i7 4770K, Core i5 4670K, Core i7-4790K a i5-4690K a u případných dalších modelů Intel z rodiny K nelze tuto funkci zaručit. Tyto desky také dokáží upravit pouze "CPU Ratio" čili násobič, takže nějaké nastavení základní 100MHz frekvence či jiné pokročilé možnosti přetaktování zůstanou vyhrazeny pro sady Z87 a Z97. A nakonec Asus upozorňuje i na to, že pokud se tato možnost Intelu nebude líbit a ten nějakým způsobem (SW, FW) přetaktování procesorů na deskách s čipsety H zamezí, budeme mít smůlu.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů