Asus umožní přetaktování na H97, H87, H85 a H81

Asus umožní přetaktování na H97, H87, H85 a H81
, , aktualita
Je známá věc, že základní desky pro procesory Intel umožňují přetaktování, ale jde o čipové sady Z, čili Z97 nebo Z87. Nyní však Asus oznámil, že přetaktování umožní také na nižších řadách H97, H87, B85 a H81.
K oblíbeným
reklama
Asus si tedy na dnešek přichystal oznámení, že jeho základní desky s čipovými sadami Intel H97, H87, B85 a H81 umožní přetaktování vybraných procesorů. Konkrétně jde o nové výroční Pentium, tedy ntel Pentium Anniversary Edition G3258 a dále samozřejmě i o procesory Haswell a Haswell Refresh patřící do rodiny K. Tyto procesory mají odemčený násobič, a tak je jejich přetaktování technicky velmi snadné.

Asus se tedy snaží zatraktivnit své základní desky, ale myslí i na uživatele, kteří již jeden z modelů vybavených jednou z uvedených čipových sad vlastní. Je však jasné, že ti budou pro využití této možnosti muset něco udělat, a tím bude aktualizace BIOSu desky na nejnovější verzi, kterou jako obvykle najdou na stránkách výrobce.

Firma také zdůrazňuje, že přetaktovat bude možné procesory Pentium G3258, Core i7 4770K, Core i5 4670K, Core i7-4790K a i5-4690K a u případných dalších modelů Intel z rodiny K nelze tuto funkci zaručit. Tyto desky také dokáží upravit pouze "CPU Ratio" čili násobič, takže nějaké nastavení základní 100MHz frekvence či jiné pokročilé možnosti přetaktování zůstanou vyhrazeny pro sady Z87 a Z97. A nakonec Asus upozorňuje i na to, že pokud se tato možnost Intelu nebude líbit a ten nějakým způsobem (SW, FW) přetaktování procesorů na deskách s čipsety H zamezí, budeme mít smůlu.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek22 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů