Asus uvádí desky pro Sandy Bridge s PCIe 3.0

Asus uvádí desky pro Sandy Bridge s PCIe 3.0
, , aktualita
Již před několika měsíci si někteří výrobci, jako třeba ASRock, pro nás přiravili základní desky s rozhraním PCI Express 3.0. Nyní je to společnost Asus, která si připravila tři základní desky pro procesory Intel Sandy Bridge. Desky jsou...
K oblíbeným
reklama
Již před několika měsíci si někteří výrobci, jako třeba ASRock, pro nás přiravili základní desky s rozhraním PCI Express 3.0. Nyní je to společnost Asus, která si připravila tři základní desky pro procesory Intel Sandy Bridge. Desky jsou vybaveny čipovou sadou Inte Z68, která bude podporovat také nové procesory Ivy Bridge, jež přijdou v příštím roce.Konkrétně jde o nové základní desky P8Z68 Deluxe/GEN3, P8Z68-V Pro/GEN3 a P8Z68-V/GEN3. Všechny využijí čip Asmedia ASM1480 pro PCI Express 3.0 ve dvou slotech PCI Express x16 (podpora SLI a CrossFireX), nabídnou 16fázové napájení DIGI+ VRM a čtyři paměťové sloty pro DDR3-2200.Dále to bude gigabitový Ethernet, USB 3.0, 7.1kanálové audio, UEFI BIOS a podpora pro LucidLogix Virtu využívající více grafických karet.Doporučené ceny P8Z68 Deluxe/GEN3, P8Z68-V Pro/GEN3 a P8Z68-V/GEN3 byly stanoveny na 229, 185 a 159 euro.

Zdroj: TCM
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek22 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů