reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus uvádí na trh novou desku F2A85-V s FM2

8.2.2013, Jan Vítek, aktualita
Asus uvádí na trh novou desku F2A85-V s FM2
V poslední době si výrobci všímají především socketu FM2, pokud jde tedy o nabídku firmy AMD, a AM3+ nechávají ustupovat na okraj zájmu. FM2 je pochopitelně aktuálnější, ale také jde nejspíše o to, že procesory určené pro něj si získaly...
V poslední době si výrobci všímají především socketu FM2, pokud jde tedy o nabídku firmy AMD, a AM3+ nechávají ustupovat na okraj zájmu. FM2 je pochopitelně aktuálnější, ale také jde nejspíše o to, že procesory určené pro něj si získaly větší popularitu než Bulldozery a Piledrivery v podobě AMD FX.

Nyní se přihlašuje také Asus s novou deskou F2A85-V, která je mírně zjednodušenou verzí desky F2A85-V Pro představené již loni na podzim. Určena je samozřejmě pro APU řady Trinity a oproti původní verzi má zmenšené chlazení napájecí oblasti, kde nenajdeme heatpipe, méně fází napájení procesoru a také slabší výbavu ohledně rozšiřujících portů.

F2A85-V tak nabídne 6fázové napájení VRM (původně 8 fází) a pouze 4pinový konektor EPS. Socket je připojen na čtyři sloty DDR3 DIMM podporující až 64 GB paměti DDR3-1866 MHz ve dvoukanálovém zapojení. Dále tu máme jeden plnohodnotný PCI Express 2.0 x16, zatímco druhý má pouze 4 linky vedené k čipové sadě a ne procesoru. Nabídku doplní dva PCI Express 2.0 x1 a tři PCI.

Monitory budeme moci připojit pomocí DVI, D-Sub a HDMI, disky a jiná zařízení na sedm SATA 6 Gbps či jeden stejný eSATA a pak tu jsou dohromady čtyři USB 3.0, 8kanálové audio s optickým výstupem TOSLINK, gigabitový Ethernet, konektor PS/2 pro klávesnici či myš a nějaké ty povinné porty USB 2.0. Na desce je také AMI UEFI BIOS a ona samotná by měla přijít s cenou pod 100 USD.

Zdroj: techPowerUp
reklama