Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus uvádí své základní desky s X79

4.11.2011, Jan Vítek, aktualita
Asus uvádí své základní desky s X79
Společnost Asus u nás oficiálně uvedla na trh nové základní desky vybavené čipovou sadou Intel X79 Express, díky níž se budou hodit pro procesory Intel Sandy Bridge E do patice LGA 2011. Jedná se o celkem tři řady - P9X79 optimalizovanou...
Společnost Asus u nás oficiálně uvedla na trh nové základní desky vybavené čipovou sadou Intel X79 Express, díky níž se budou hodit pro procesory Intel Sandy Bridge E do patice LGA 2011. Jedná se o celkem tři řady - P9X79 optimalizovanou pro snadnou správu napájení, pak TUF slibující odolnost a ROG Rampage IV Extreme pro extrémní přetaktování.

Modely Asus P9X79 disponují digitálním napájením procesoru (VRM) New DIGI+ Power Control pro zajištění stabilního napětí, architekturou Dual Intelligent Processors 3 a pak tu je také Asus SSD Caching využívající úložného zařízení SSD pro zrychlení systému. Pokračujeme s grafickým UEFI BIOSem, funkcí Asus DRAM Serial Presence Detect pro řešení problémů s pamětí a snadným flashováním BIOSu z USB pomocí funkce USB BIOS Flashback. Pro rychlé a pohodlné připojení přes Bluetooth a Wi-Fi nakonec poslouží BT GO 3.0!.

TUF SABERTOOTH X79 jsou určeny i pro servery a pracovní stanice, čili pro velmi vytížené počítače. Nabídnou TUF Thermal Armor využívající dva ventilátory pro rozptyl tepla a Thermal Radar se 12 integrovanými teplotními čidly rozesetými po celé desce. Ty poslouží k nastavení výkonu oněch ventilátorů. A také nebude chybět New DIGI+ Power Control pro napájení CPU a RAM.

Nakonec ROG Rampage IV Extreme z rodiny Republic of Gamers disponuje paticí X-Socket, jež umožní využít chladiče procesorů určené pro sockety LGA 1366 a systém chlazení LN2. Funkce OC Key dokáže s pomocí portu DVI zobrazit na displeji statistiky a parametry systému, a to tedy bez nutnosti připojení monitoru a využití operačního systému. Pak tu je Subzero Sense pro přesnější měření v systémech chlazení LN2, jejichž teplota dosahuje až minus 193 °C a také VGA Hotwire pro detailní úpravu napájení grafické karty.

Zdroj: TZ Asus