Asus uvádí své základní desky s X79

Asus uvádí své základní desky s X79
, , aktualita
Společnost Asus u nás oficiálně uvedla na trh nové základní desky vybavené čipovou sadou Intel X79 Express, díky níž se budou hodit pro procesory Intel Sandy Bridge E do patice LGA 2011. Jedná se o celkem tři řady - P9X79 optimalizovanou...
K oblíbeným
reklama
Společnost Asus u nás oficiálně uvedla na trh nové základní desky vybavené čipovou sadou Intel X79 Express, díky níž se budou hodit pro procesory Intel Sandy Bridge E do patice LGA 2011. Jedná se o celkem tři řady - P9X79 optimalizovanou pro snadnou správu napájení, pak TUF slibující odolnost a ROG Rampage IV Extreme pro extrémní přetaktování.

Modely Asus P9X79 disponují digitálním napájením procesoru (VRM) New DIGI+ Power Control pro zajištění stabilního napětí, architekturou Dual Intelligent Processors 3 a pak tu je také Asus SSD Caching využívající úložného zařízení SSD pro zrychlení systému. Pokračujeme s grafickým UEFI BIOSem, funkcí Asus DRAM Serial Presence Detect pro řešení problémů s pamětí a snadným flashováním BIOSu z USB pomocí funkce USB BIOS Flashback. Pro rychlé a pohodlné připojení přes Bluetooth a Wi-Fi nakonec poslouží BT GO 3.0!.

TUF SABERTOOTH X79 jsou určeny i pro servery a pracovní stanice, čili pro velmi vytížené počítače. Nabídnou TUF Thermal Armor využívající dva ventilátory pro rozptyl tepla a Thermal Radar se 12 integrovanými teplotními čidly rozesetými po celé desce. Ty poslouží k nastavení výkonu oněch ventilátorů. A také nebude chybět New DIGI+ Power Control pro napájení CPU a RAM.

Nakonec ROG Rampage IV Extreme z rodiny Republic of Gamers disponuje paticí X-Socket, jež umožní využít chladiče procesorů určené pro sockety LGA 1366 a systém chlazení LN2. Funkce OC Key dokáže s pomocí portu DVI zobrazit na displeji statistiky a parametry systému, a to tedy bez nutnosti připojení monitoru a využití operačního systému. Pak tu je Subzero Sense pro přesnější měření v systémech chlazení LN2, jejichž teplota dosahuje až minus 193 °C a také VGA Hotwire pro detailní úpravu napájení grafické karty.

Zdroj: TZ Asus
reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik10 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů