reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus uvádí Xtion - alternativu ke Kinect

15.8.2012, Jan Vítek, aktualita
Asus uvádí Xtion - alternativu ke Kinect
Společnost Asus oznámila, že uvádí na trh nový systém Xtion, který byl představen již na jaře. Jedná se o podobný pohybový systém jako Microsoft Kinect, tedy periferii, díky níž může hráč ovládat herní postavy (či něco jiného) pomocí celého...
Společnost Asus oznámila, že uvádí na trh nový systém Xtion, který byl představen již na jaře. Jedná se o podobný pohybový systém jako Microsoft Kinect, tedy periferii, díky níž může hráč ovládat herní postavy (či něco jiného) pomocí celého svého těla. Doporučená cena byla stanovena na 3190 Kč s DPH, což tedy dle Heureky prodejci moc nerespektují, neboť jej nabízí od 3500 Kč a Kinect je přitom k dostání již od 2290 Kč. Za ty bychom měli dostat také balíček se třemi hrami.

Systém Xtion zahrnuje také uživatelské rozhraní pro hraní her, prohlížení multimédií i prohlížení webových stránek (prohlížeč Kylo s virtuální klávesnicí), připojuje se k rozhraní USB a využívá službu Xtion Store, kde najdete hry i aplikace. Dostupné jsou akční hry, fitness, taneční simulátory nebo sportovní hry (Virtua Tennis 4 od SEGA, Need for Speed: Hot Pursuit od EA, Street Fighter 4 od Capcom, Fruit Ninja od Halfbrick Studios nebo Angry Birds od Rovio).

V základním balení byste pak měli najít tituly Beatbooster, DanceWall a MayaFit. Jedná se o závodní hru, taneční hru a fitness hru.

Dle předchozích informací má zařízení rozměry 180 x 35 x 50 mm, pracuje na vzdálenost 0,8 až 3,5 m s úhlem pohledu 58° hor. a 45° vert. a vyžaduje procesor Core i3 či Athlon II X4 (či lepší), alespoň 2 GB RAM, Radeon HD 5450 (1 GB) či GeForce 210 (1 GB) a lepší a OS Windows 7.

Zdroj: TZ Asus
reklama