www.svethardware.cz
>
>
>

Asus uvedl na český trh zakřivený monitor TUF Gaming VG27VQ

Asus uvedl na český trh zakřivený monitor TUF Gaming VG27VQ
, , aktualita
Nabídku zakřivených herních monitorů od Asusu rozšířil model TUF Gaming VG27VQ, který nabídne VA panel s rozlišením Full HD a obnovovací frekvencí 165 Hz. Monitor se hned dostal do českých obchodů, proto známe i cenu.
K oblíbeným
reklama
O zakřivené monitory je na trhu mezi hráči zájem, proto výrobci představují jeden model za druhým. A dlouho již neplatí, že by bylo prohnutí kombinováno pouze s velmi vysokým rozlišením, čím dál častěji tak můžeme vidět modely s Full HD. Právě do této kategorie se řadí i novinka TUF Gaming VG27VQ, kterou Asus v tichosti představil tento týden a rovnou uvedl na trh. Monitor o sobě hned na první pohled prozrazuje, že cílí na hráče. Nechybí proto agresivní design, který je typický pro herní produkty, ani obří loga Asus a TUF Gaming na zadní straně. Logo Asusu nalezneme také na spodním rámečku pod displejem, který je umístěn na masivním stojanu.
 
 
TUF Gaming VG27VQ využívá mezi výrobci oblíbené zakřivení 1500R, tedy poloměr 1 500 mm. Díky prohnutí se všechny body na monitoru nacházejí ve stejné vzdálenosti od očí uživatele, což přispívá přispívá k pohodlí při sledování filmů a především hraní her. Nasazen byl LCD panel s technologií VA a úhlopříčkou 27 palců, která je kombinována s rozlišením 1920 x 1080 pixelů, tedy Full HD. To znamená také tradiční poměr stran 16:9. Asus se u novinky chlubí především obnovovací frekvencí 165 Hz a odezvou 1 ms, která byla měřena pro pohybující se obraz (MPRT). Jedná se tedy o směrodatnější údaj, než když se některé monitory chlubí odezvou 1 ms ze šedé na šedou (GTG).
 
 
Nechybí ani technologie pro adaptivní synchronizaci AMD FreeSync, ale konkurenční Nvidia G-Sync byste hledali marně. Monitor dosahuje velmi solidního maximálního jasu 400 nitů a statického kontrastního poměru 3 000:1. Co se týče zobrazení barev, tento model pokrývá 72 % gamutu NTSC a jeho pozorovací úhly dosahují 178 stupňů (horizontálně i vertikálně). Asus přidal kupu vylepšení, které by měly poskytnout výhodu nad soupeři a pomoci dosáhnout lepších herních výsledků:
  • Shadow Boost zesvětluje tmavé oblasti hry bez přeexponování jasnějších oblastí, aby hráč jasně našel protivníky v tmavých částech mapy.
  • GamePlus umožňuje pomocí klávesové zkratky přidat OSD zaměřovač, časovač, počítadlo FPS a jiné pomocníky.
  • GameVisual obsahuje sedm přednastavených režimů (např. MOBA, FPS, Závody, Kino) pro optimalizaci zobrazení.
  • Technologie Flicker-Free omezuje blikání obrazovky, čímž minimalizuje únavu očí.
  • Technologie Ultra-Low Blue Light eliminuje množství modrého světla, které na člověka působí škodlivě.
Monitor obsahuje konektory HDMI 2.0, DisplayPort 1.2, DVI-D a 3,5mm audio jack. K dispozici jsou také vestavěné 2W reproduktory, kompatibilita s držáky VESA a stojan umožňující nastavení náklonu, otočení a výšky displeje. Asus TUF Gaming VG27VQ seženete v českých internetových obchodech za cenu okolo 7 700 Kč.
 
Zdroj: Asus.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD EPYC "Genoa": až 96 jader Zen 4 na LGA 6096 AMD EPYC "Genoa": až 96 jader Zen 4 na LGA 6096
Mimo jiné i superpočítač El Capitan s plánovaným výkonem 2 ExaFLOPS by měl být založen na procesorech AMD Genoa, které se nyní už rýsují s výbavou až 96 jader Zen 4. Chystá se tak AMD opět plošně zvyšovat počet jader svých CPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek