Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus uvedl na český trh zakřivený monitor TUF Gaming VG27VQ

11.7.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Asus uvedl na český trh zakřivený monitor TUF Gaming VG27VQ
Nabídku zakřivených herních monitorů od Asusu rozšířil model TUF Gaming VG27VQ, který nabídne VA panel s rozlišením Full HD a obnovovací frekvencí 165 Hz. Monitor se hned dostal do českých obchodů, proto známe i cenu.
O zakřivené monitory je na trhu mezi hráči zájem, proto výrobci představují jeden model za druhým. A dlouho již neplatí, že by bylo prohnutí kombinováno pouze s velmi vysokým rozlišením, čím dál častěji tak můžeme vidět modely s Full HD. Právě do této kategorie se řadí i novinka TUF Gaming VG27VQ, kterou Asus v tichosti představil tento týden a rovnou uvedl na trh. Monitor o sobě hned na první pohled prozrazuje, že cílí na hráče. Nechybí proto agresivní design, který je typický pro herní produkty, ani obří loga Asus a TUF Gaming na zadní straně. Logo Asusu nalezneme také na spodním rámečku pod displejem, který je umístěn na masivním stojanu.
 
 
TUF Gaming VG27VQ využívá mezi výrobci oblíbené zakřivení 1500R, tedy poloměr 1 500 mm. Díky prohnutí se všechny body na monitoru nacházejí ve stejné vzdálenosti od očí uživatele, což přispívá přispívá k pohodlí při sledování filmů a především hraní her. Nasazen byl LCD panel s technologií VA a úhlopříčkou 27 palců, která je kombinována s rozlišením 1920 x 1080 pixelů, tedy Full HD. To znamená také tradiční poměr stran 16:9. Asus se u novinky chlubí především obnovovací frekvencí 165 Hz a odezvou 1 ms, která byla měřena pro pohybující se obraz (MPRT). Jedná se tedy o směrodatnější údaj, než když se některé monitory chlubí odezvou 1 ms ze šedé na šedou (GTG).
 
 
Nechybí ani technologie pro adaptivní synchronizaci AMD FreeSync, ale konkurenční Nvidia G-Sync byste hledali marně. Monitor dosahuje velmi solidního maximálního jasu 400 nitů a statického kontrastního poměru 3 000:1. Co se týče zobrazení barev, tento model pokrývá 72 % gamutu NTSC a jeho pozorovací úhly dosahují 178 stupňů (horizontálně i vertikálně). Asus přidal kupu vylepšení, které by měly poskytnout výhodu nad soupeři a pomoci dosáhnout lepších herních výsledků:
  • Shadow Boost zesvětluje tmavé oblasti hry bez přeexponování jasnějších oblastí, aby hráč jasně našel protivníky v tmavých částech mapy.
  • GamePlus umožňuje pomocí klávesové zkratky přidat OSD zaměřovač, časovač, počítadlo FPS a jiné pomocníky.
  • GameVisual obsahuje sedm přednastavených režimů (např. MOBA, FPS, Závody, Kino) pro optimalizaci zobrazení.
  • Technologie Flicker-Free omezuje blikání obrazovky, čímž minimalizuje únavu očí.
  • Technologie Ultra-Low Blue Light eliminuje množství modrého světla, které na člověka působí škodlivě.
Monitor obsahuje konektory HDMI 2.0, DisplayPort 1.2, DVI-D a 3,5mm audio jack. K dispozici jsou také vestavěné 2W reproduktory, kompatibilita s držáky VESA a stojan umožňující nastavení náklonu, otočení a výšky displeje. Asus TUF Gaming VG27VQ seženete v českých internetových obchodech za cenu okolo 7 700 Kč.
 
Zdroj: Asus.com