www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus VivoMini: nová levná miniPC přijdou v listopadu

Asus VivoMini: nová levná miniPC přijdou v listopadu
, , aktualita
Letos na podzim se dočkáme příchodu nových levných minipočítačů Asus VivoMini, jež budou založeny na procesorech Haswell a nabídnou alternativu pro klasické Intel NUC. Očekávat pak můžeme cenu od 149 USD.
K oblíbeným
reklama
Svou úvodní cenou se tak Asus VivoMini zařadí mezi levné miniaturní počítače, jež můžeme považovat za moderní nástupce původních nettopů zkřížený s barebone. Ovšem s cenou to možná nebude tak jednoduché. Pro americké zákazníky by mělo platit oněch zmíněných 149 USD, ovšem mluvčí Asusu se prý měla zmínit, že ve Velké Británii bude VivoMini stát mezi 199 a 289 librami, což je velký nepoměr, však 149 USD není ani 100 liber. Uvidíme tedy, čeho se nakonec dočkáme.

Základní verze s nejnižší cenou ponese procesor Intel Celeron 2957U z generace Haswell a že půjde o barebone, tak nemůžeme očekávat plně funkční počítač. Pro zajištění jeho funkčnosti budeme muset přikoupit ještě paměti a nějaké úložné zařízení. Pro paměťové moduly jsou připraveny dva sloty SO-DIMM, jež pojmou až 16 GB. A podobně jako v případě Intel NUC tu pak máme jeden konektor mSATA a pak dva miniPCIe pro poloviční kartu a další v plné velikosti.

Model s procesorem Celeron následně doplní další, které nabídnou vyšší výkon procesorů Core i3-4030U a Core i5-4210U. Nabídka portů a rozhraní se skládá ze čtyř USB 3.0, čtečky karet SD, konektoru pro sluchátka s mikrofonem a pak tu jsou v plné velikosti HDMI, DisplayPort a nakonec Ethernet.

Celý počítač má rozměry 124 x 124 x 43 mm.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek