www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus VivoMini VC65 a VC65R: mini PC pro až 4 disky

Asus VivoMini VC65 a VC65R: mini PC pro až 4 disky
, , aktualita
Společnost Asus si připravila nová miniaturní PC VivoMini VC65 a VC65R, která mohou nést více pevných disků či SSD nebo také optickou mechaniku. Nejde tedy o nejmenší modely, ale je k tomu důvod.
K oblíbeným
reklama
Na trh se tedy dostává nová série Asus VivoMini VC65, která se skládá ze základního modelu VC65 a VC65R. Tato nová PC jsou určena pro domácnosti a kanceláře a přichází vybavena i desktopovými procesory šesté generace Intel Core, čili Skylake. VivoMini VC65R nabídne také podporu zapojení až čtyř 2,5" disků nebo SSD v polích RAID, díky čemuž si z něj můžeme vytvořit třeba malý domácí souborový server. Výhodou také je integrovaný napájecí adaptér, díky němuž nám k přivedení napětí postačí prostý kabel. A samozřejmostí je také podpora montážního systému VESA.

VivoMini VC65 Series patří mezi počítače s objemem poddva litry, které se zařazují po bok již existujících modelů, a to VM62N, VM62, VM60, VM42, VM40B, VC62B, VC60V a VC60. Verze VC65 a VC65R by se od sebe měly lišit pouze v tom, že R podporuje RAID a jinak by obě měly být k dostání v nízké i vysoké (respektive tenké a tlusté verzi). Buď se do ní tedy vejdou pouze dvě 2,5" zařízení, nebo ta plus tenká optická mechanika, nebo dvě další 2,5" zařízení. To bude záviset na konečném provedení.

Co se týče designu, Asus zde využívá hlavní motiv z produktů Zen, čili své logo uprostřed plochy s vybroušenými soustřednými kruhy. Jinak si je můžeme objednat jako hotová PC nebo jako barebone bez disků a operační paměti, díky čemuž si můžeme vybrat i operační systém a nikdo nám nenutí Windows.

Co se týče hardwarové výbavy, mezi nejlepší procesor patří Core série T o frekvenci 2,8 GHz, což je i5-6400T a dále tu máme šest portů USB 3.0, čtečku karet 4 v 1, obrazové HDMI, DisplayPort, D-Sub a pro připojení třeba pokladny rovněž sériové porty. K zabezpečení napomůže otvor pro zámky Kensington a spojení zajistí Ethernet a Wi-Fi 802.11ac s aplikacemi ASUS Media Streamer a Remote Go! Výrobce slibuje, že v klidu hluk počítače nepřekročí 21 dB a v zátěži maximálně 35 dB.

Zdroj: TZ Asus
reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik9 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů