Asus zmínil i pět nových desek s čipsetem A520

Asus zmínil i pět nových desek s čipsetem A520
, , aktualita
O deskách s čipovou sadou AMD B550 dobře víme, ty mají již brzy dorazit na trh, ovšem daleko méně se mluví o sadě A520, která naváže na ještě původní A320. Čipová sada A420 totiž nikdy nepřišla. 
K oblíbeným
reklama
O čipové sadě AMD A520 toho moc nevíme, ovšem lze usuzovat, že velké změny se dít nebudou. Nový B550 jistě nabídne PCIe 4.0 alespoň v nějaké podobě, ale to od A520 automaticky očekávat nelze a stejně tak asi stejně jako A320 nebude podporovat přetaktování. To je od AMD ostatně vcelku rozumný přístup, neboť low-endové desky s A320 stejně obecně nenabízí kvalitní napájení a i pro základní přetaktování je vhodná alespoň střední třída. 
 
 
Šlo by namítnout, že na mírnější přetaktování Ryzenu 3 by stačil právě i low-end s čipsetem Axx, ovšem AMD musí také počítat s tím, že se pak někdo může pokoušet taktovat i mnohem silnější procesor a než řešit takové případy, to už je lepší jim předcházet. 
 
Co se ale dozvídáme od Asusu? Ten zmiňuje celkem pět nových desek s čipovou sadou A520, a to modely PRIME A520M-A, PRIME A520M-E, PRIME A520M-K, TUF GAMING A520M-A, a TUF GAMING A520M-PLUS. Ve všech případech jde o formát Micro ATX. 
 
Sada A520 s největší pravděpodobností sama o sobě nenabídne podporu PCIe 4.0, ale co linky od samotného procesoru? Jak dobře víme, ty v řadě případů šly na standardu verze 4.0 využít i na deskách s B450, které pro PCIe 4.0 nebyly stavěny. AMD to později ale přesto plošně zakázalo, aby předešlo zmatkům a zde lze očekávat, že by asi i nové desky s A520 něco podobného zvládly, ale stavěny na to kvůli snaze o maximální úspory nebudou a zákazníci žádající takové produkty ani o nic důležitého nepřijdou. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware
Firefox Send je užitečná služba, která umožňuje sdílení souborů mezi uživateli. V posledních měsících si ovšem funkci oblíbili hackeři, kteří jejím prostřednictvím šířili malware. Mozilla se proto rozhodla zasáhnout.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
100TB SSD Nimbus ExaDrive DC100 dostává cenovku: 40.000 USD 100TB SSD Nimbus ExaDrive DC100 dostává cenovku: 40.000 USD
Před dvěma lety oznámila společnost Nimbus svá nová SSD ExaDrive. Model DC100 sliboval nebývale vysokou kapacitu 100 TB. Nyní dostává i cenovku a stojí více než základní verze elektromobilu Tesla Model 3
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
TikTok může být zakázán i v USA: vláda ho podezřívá, že jde o spyware TikTok může být zakázán i v USA: vláda ho podezřívá, že jde o spyware
Sociální síť TikTok možná bude mít další problém. Poté, co byla zakázána v Indii kvůli obavám ze špehování uživatelů, hrozí totéž i v USA. I zdejší vláda se obává toho, že jde o spyware s vazbami na čínskou vládu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Sega Astro City Mini: osobní hrací automat v šestinové velikosti Sega Astro City Mini: osobní hrací automat v šestinové velikosti
Sega si připravila novou miniaturní herní konzoli, která je tentokráte kopií velkého automatu Astro City a ne domácí konzole. Podobné produkty už na trhu máme s cenou již od cca tisíce korun, ale nyní jde o samotnou Segu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
JPR: herní trh díky Covid-19 prudce roste ve všech segmentech JPR: herní trh díky Covid-19 prudce roste ve všech segmentech
Globální herní PC trh je dle společnosti JPR zabývající se průzkumem trhu na vzestupu a může za to především pandemie koronaviru způsobujícího nemoc Covid-19. Spojitost je přitom vcelku zřejmá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek