www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asustor má novou multimediální sérii NAS AS 3

Asustor má novou multimediální sérii NAS AS 3
, , aktualita
Společnost Asus si pod značkou Asustor připravila novou sérii NAS serverů s označením AS 3. Jako ostatní modely této firmy jsou založeny na procesorech Atom, a to konkrétně 1,6GHz dvoujádrovém modelu, dále nabídnou 1GB RAM, rozhraní HDMI,...
K oblíbeným
reklama
Společnost Asus si pod značkou Asustor připravila novou sérii NAS serverů s označením AS 3. Jako ostatní modely této firmy jsou založeny na procesorech Atom, a to konkrétně 1,6GHz dvoujádrovém modelu, dále nabídnou 1GB RAM, rozhraní HDMI, infračervený senzor a audio výstup (jack). Vybaveny jsou pak operačním systémem ADM 2.0 s vyhledáváním Searchlight, zálohováním Mission Mode a dalšími aplikacemi pro multimédia - XBMC multimedia player, SoundsGood Web pro přehrávání hudby, atd.

Asustor AS 3 tak s přehledem zvládnou přehráváni videa v rozlišení až Full HD (1080p), a to ze svých dvou či čtyř disků, to v závislosti na modelu AS-302T či AS-304T. Důraz byl kladen také na energetickou úspornost, k čemuž poslouží možnost hibernace disků, noční režim nebo System Sleep Mode (S3) se spotřebou pouze 0,8 W.

Funkčnost těchto modelů pak bude záležet především na tom, jakými aplikacemi si obohatíme systéme ADM 2.0, takže můžeme třeba využít 256bitové AES šifrování dat, různé apli,kace pro zálohování a správu dat nebo také FTP Explorer, což má být první FTP klient pro využití s NAS.

Hlavní vlastnosti:
  • Intel Atom 1,6 GHz Dual-Core CPU
  • 1GB DDR3 RAM
  • Maximální podporovaná kapacita disků: 8 TB (2 šachty) a 16 TB (4 šachty)
  • USB 3.0 (5 Gb/s)
  • Audio jack (line-out)
  • Výstup HDMI
  • Infračervený senzor
  • Hard drive hot swapping
  • Online migrace a rozšíření RAID polí
  • Podporované konfigurace: single disk, JBOD, RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 6, RAID 10

Zdroj: TZ Asustor
reklama
Nejnovější články
Tchaj-wanská firma straší nedostatkem čipů i v příštím roce Tchaj-wanská firma straší nedostatkem čipů i v příštím roce
Bloomberg zpovídal tchaj-wanské firmy zabývající se výrobou počítačových čipů či jejich využitím ve vlastních produktech a dle nich může aktuální nedostatek přetrvat i do hloubi roku 2022. Problémů je celá řada.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Rocket Lake nabídnou taktovací funkci známou z platformy procesorů Ryzen Rocket Lake nabídnou taktovací funkci známou z platformy procesorů Ryzen
Ještě zbývá zjistit, jak přesně nová funkce v BIOSu počítačů s procesory Rocket Lake-S od Intelu funguje, ale je zřejmé, že bude víceméně odpovídat nastavení taktu sběrnice Infinity Fabric v procesorech Ryzen. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GALAX RTX 3090 HOF: karta s displejem a 1000W BIOSem GALAX RTX 3090 HOF: karta s displejem a 1000W BIOSem
Na bílém PCB je postavena nová karta GALAX GeForce RTX 3090 HOF, která představuje hi-endové provedení hi-endové grafiky. Jednak je vybavena svým vlastním displejem, který poslouží pro její monitorování, ale pak je tu i 1000W BIOS. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Starship SN10 zvládl přistání, poté ovšem přesto explodoval Starship SN10 zvládl přistání, poté ovšem přesto explodoval
Prototyp Starship SN10 konečně zvládl to, co se jeho předchůdcům nepovedlo. Dokázal přistát ve vzpřímené poloze, ovšem přistání to bylo přesto poněkud tvrdé a s plameny na jedné straně lodi. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD FidelityFX Super Resolution: kdy přijde odpověď na DLSS 2.0? AMD FidelityFX Super Resolution: kdy přijde odpověď na DLSS 2.0?
Společnost AMD je zřetelně pozadu oproti NVIDII, pokud jde o využití ray tracingu a AI upscalingu, což je v dnešní době v podstatě nerozlučná dvojka. Příslušný hardware je sice tu, ale čeká se na jeho využití. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek