Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti

Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
, , aktualita
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
K oblíbeným
reklama
Máme zde další únik, o který se nám postarala společnost Asus. Ta ve specifikacích notebooku Asus TUF Dash F15 totiž mezi grafickými čipy na výběr uvedla i mobilní verzi Mobility GeForce RTX 3050 Ti. Ten ale Nvidia ještě nepředstavila. Zatím toho moc nevíme, specifikace akorát zmiňovaly 4 GB GDDR6 paměti a dá se předpokládat, že půjde o 12Gbps čipy na 128bitové sběrnici (to by znamenalo propustnost 192 GB/s).
 
Nvidia Mobility GeForce RTX
 
Zajímavé je ale především to, že půjde o RTX a nikoli GTX, jak bylo u modelů končících na *50 dosud zvykem. Karta by ta mohla podporovat raytracing. Předpokládá se využít GPU GA107 a 60W TGP. Stránka už z webu Asusu zmizela, nicméně i tak se dá očekávat, že se tento čip představí v následujících dnech nebo týdnech.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí
Společnost Neuralink Elona Muska se snaží vyvinout rozhraní, které umožní přenášet signály z mozku do různých zařízení. Má pomoci např. paralyzovaným lidem znovu ovládat své končetiny. Prozatím ale umožňuje opicím hrát hru Pong.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
9.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
TP-Link nabídne levné 2,5GbE a 10GbE přepínače TP-Link nabídne levné 2,5GbE a 10GbE přepínače
Chtělo by se říci spíše "relativně levné", neboť přepínač či switch může být pro někoho zboží, za něž je ochoten utratit nanejvýš pár stovek. Rychlý Ethernet ale není levný, i když 130 dolarů za 2,5GbE switch už není tak moc. 
9.4.2021, aktualita, Jan Vítek
Informace o půl miliardě účtů z LinkedIn jsou na prodej Informace o půl miliardě účtů z LinkedIn jsou na prodej
Facebook není v této době jediný, koho se týká další velký únik dat. Shodou okolností jde opět o cca půl miliardy uživatelských účtů, jejichž data jsou nyní k dispozici. Někdo se tak nyní snaží obohatit jejich prodejem. 
9.4.2021, aktualita, Jan Vítek
Intel použil MacBook Pro ve své nové reklamě na mobilní CPU Intel použil MacBook Pro ve své nové reklamě na mobilní CPU
Nedávno by se nad tím nikdo nepozastavil, ale nyní působí reklama Intelu na mobilní procesory Core, v níž se ukazuje MacBook Pro, poněkud komicky. A to zvláště ve světle nové reklamní kampaně Intelu. 
9.4.2021, aktualita, Jan Vítek2 komentáře