reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

ATi i nVidia přidávají HDMI rozhraní na své grafické karty

, , aktualita
ATi i nVidia přidávají HDMI rozhraní na své grafické karty
Obě společnosti, ATi i nVidia, pracují na referenčních grafických kartách vybavených rozhraním HDMI. Toto digitální rozhraní dovoluje sledovat HD obsah (high definition) a spojení s ostatními elektronickými produkty. Očekává se, že v produkci...
ATi i nVidia přidávají HDMI rozhraní na své grafické karty
Obě společnosti, ATi i nVidia, pracují na referenčních grafických kartách vybavených rozhraním HDMI. Toto digitální rozhraní dovoluje sledovat HD obsah (high definition) a spojení s ostatními elektronickými produkty. Očekává se, že v produkci budou karty od roku 2006.High Definition zahrnuje například nové optické formáty BluRay a HD-DVD. ATi a nVidia budou využívat vysílač PanelLink SiI 1930 od Silicon Image. Prvními integrovanými řešeními pro bezpečný přístup k HD obsahu jsou vysílače SiI 1390 a již zmiňovaný SiI 1930. Splňují HDMI 1.2.

SiI 1930 podporuje vstup TMDS a HDMI výstup. Dále podporuje několik hudebních rozhraní, mezi nimi Intel High Definition Audio (Intel HD Audio), SPDIF a tři I2S kanály pro zajištění kompatibility s jakýmkoli PC hudebním hardware. Přináší až 8 kanálů při vzorkovací frekvenci 192kHz.

SiI 1390 podporuje vstup Intel SVDO pro integrované chipsety PCIe s HDMI1.2, výstup UXGA až do rozlišení 1080 pixelů. Disponuje stejnými audio rozhraními, ale je speciálně určen pro platformu Intel.

Zdroj: www.cdrinfo.com
reklama
reklama
reklama