www.svethardware.cz
>
>
>
>

ATI nejspíše na konec prvního kvartálu 2009 připravuje nové mainstreamové grafické karty

ATI nejspíše na konec prvního kvartálu 2009 připravuje nové mainstreamové grafické karty
, , aktualita
Dle zpráv taiwanského listu Commercial Times a také Digitimes či dalších serverů již AMD přišlo se 40nm GPU označenými jako RV740, o čemž se již nějakou dobu diskutuje. Dle nejnovějších zpráv by tedy Taiwan Semiconductor Manufacturing Company...
K oblíbeným
reklama
Dle zpráv taiwanského listu Commercial Times a také Digitimes či dalších serverů již AMD přišlo se 40nm GPU označenými jako RV740, o čemž se již nějakou dobu diskutuje. Dle nejnovějších zpráv by tedy Taiwan Semiconductor Manufacturing Company měla v prvním čtvrtletí příštího roku začít produkovat tyto čipy ve velkém, aby byly ihned připraveny pro nové grafické karty ATI Radeon.Do nových RV470 avšak ještě nevidíme, ale někteří si myslí, že půjde o RV730 (Radeon HD 4670) s dvojnásobným počtem stream procesorů, tedy 640, dále 32 texturovacími jednotkami a 16 RBE. Využít se mají kromě 40nm technologie také paměti typu GDDR5. Takový čip slibuje na mainstream velmi slušný výkon, i když samozřejmě také záleží na taktech.A nakonec se novinka zmiňuje také o čipech NVIDIE, tedy rovněž 40nm verzích GT212, jež se mají dokončit na začátku příštího roku a produkce ve velkém se tedy plánuje spíše na druhý kvartál. GT216 a GT300 se pak objeví v polovině 2009 i později. Opět se tedy můžeme těšit na souboj nových generací.

Zdroj: Digitimes, X-bit labs
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková