www.svethardware.cz
>
>
>
>

ATI nejspíše na konec prvního kvartálu 2009 připravuje nové mainstreamové grafické karty

ATI nejspíše na konec prvního kvartálu 2009 připravuje nové mainstreamové grafické karty
, , aktualita
Dle zpráv taiwanského listu Commercial Times a také Digitimes či dalších serverů již AMD přišlo se 40nm GPU označenými jako RV740, o čemž se již nějakou dobu diskutuje. Dle nejnovějších zpráv by tedy Taiwan Semiconductor Manufacturing Company...
K oblíbeným
reklama
Dle zpráv taiwanského listu Commercial Times a také Digitimes či dalších serverů již AMD přišlo se 40nm GPU označenými jako RV740, o čemž se již nějakou dobu diskutuje. Dle nejnovějších zpráv by tedy Taiwan Semiconductor Manufacturing Company měla v prvním čtvrtletí příštího roku začít produkovat tyto čipy ve velkém, aby byly ihned připraveny pro nové grafické karty ATI Radeon.Do nových RV470 avšak ještě nevidíme, ale někteří si myslí, že půjde o RV730 (Radeon HD 4670) s dvojnásobným počtem stream procesorů, tedy 640, dále 32 texturovacími jednotkami a 16 RBE. Využít se mají kromě 40nm technologie také paměti typu GDDR5. Takový čip slibuje na mainstream velmi slušný výkon, i když samozřejmě také záleží na taktech.A nakonec se novinka zmiňuje také o čipech NVIDIE, tedy rovněž 40nm verzích GT212, jež se mají dokončit na začátku příštího roku a produkce ve velkém se tedy plánuje spíše na druhý kvartál. GT216 a GT300 se pak objeví v polovině 2009 i později. Opět se tedy můžeme těšit na souboj nových generací.

Zdroj: Digitimes, X-bit labs
reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0 a rovněž Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů