Je to celkem logický krok, u rackových serverů se toto stalo už před docela dlouhou dobou (10 let?). Zdroje tam jsou pouze 12V s vedlejší AUX větví (12V nebo 5V) pro napájení BMC/IPMI či dalších komponent které jsou v provozu i v když je sever vypnutý.
Odpovědět0 0
KONEČNĚ NUC počítače, apple all in one, notebooky všechno to už tenhle typ napájení zná... Jenom desktopy se musí vypořádat s velkými zdroji. PROČ ? Já už radu let se pohrávám s nápadem postavit si vlastní přenosný pc určený na hraní s tým, že o výkon se mi postarají desktopové CPU a GPU ano mám teď herní notebook ale radeji bych si vzal na párty 27" monitor s malou bedínkou.
Tak doufejme že se to rozšíří tenhle nápad a nebude zdroj stát 5000 kč, já se teším a postavit si nejakou novou mašinku na platforme AMD s 8c/16t a nejakou slušnou ampere grafikou už se teším...
Odpovědět1 0
No velikost zdroje podle mě není o napájecích větvích, ale o tom, že 500W zdroj s 90% účinností má 50W odpadního tepla a proto musí obsahovat hliníkové chladiče a větrák. Serverové zdroje jsou podstatně menší, ale malé větráčky s pěti tisíci otáčkama doma nechceš.
Notebook (aspoň ten můj) nic moc nežere, ale daní za to je tragická grafika a tragický procesor výkonově na úrovni staré i3. Zdroj se pyšní nápisem 19,5V/3,3A/65W.
Odpovědět1 0
Že na trhu uvidíme desky od Intelu s tímto konektorem, si na rozdíl od autora nemyslím. On nevyrábí ani žádné se současným 24pinovým konektorem. Jestli něco vyrábí, tak desky pro své NUCy, které samozřejmě 24pin nepoužívají.
Odpovědět0 0
Nie je to celkom pravda lebo okrem IOT a NUC dosiek maju v portfoliu este serverove dosky kde su klasicke 24pin konektory. Ale ako dovod preco to tlacia cez to FSP by mohol byt celkom iny. Mozno to zjednodusi alebo zlacni vyrobu ich cipsetov alebo nejako pomoze vyvoju ich architektury. Kto vie ako to v skutocnosti je, dnes uz je to cele skor o peniazoch ako o nejakom inovativnom napredovani...
Odpovědět0 0
Nie je nikde pisane ze zdroj uz nebude davat 5V. akurat do dosky pojde uz len 12V ale pritom na kabli ku diskom a podobne moze kludne ostat aj 5V vetva
Odpovědět0 0
Ale mate samozrejme pravdu v tom, ze kdyz si nejaky vyrobce bude myslet, ze by mu to prineslo konkurencni vyhodu, tak MUZE do sveho zdroje pridat obvody pro redukci napeti z 12V na 5V a vyvest ze zdroje plnohodnotny molex konektor se zapojenymi vsemi 4 vodici. Sice to popira filozofii Single Rail PSU, ale vyloucit to nemuzeme. Jako pravdepodobnejsi bych ale videl spis nejake "accessories" krabicky, do kterych zapojite 12V molex a na vystupu bude ten plnohodnotny.
Odpovědět0 0