reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Autodesk nabídne svůj software školám zdarma

, , aktualita
Autodesk nabídne svůj software školám zdarma
Společnost Autodesk včera oznámila, že poskytne svůj software zdarma studentům a akademickým institucím po celém světě. Navazuje tím na svou předchozí iniciativu, která se však týkala pouze Spojených států.
Autodesk nabídne svůj software školám zdarma
Autodesk tedy již dříve zpřístupnil svůj software zdarma studentům středních škol, a to v rámci programu ConnectED spuštěného prezidentem Obamou. Nyní tak stejná nabídka platí pro školy po celém světě, a tedy i pro jejich studenty a učitele. Ti budou moci zdarma využívat software jako AutoCAD, Sktechbook, 3D Studio Max, Maya a další. Autodesk udává, že to platí pro přibližně 100 jeho produktů, které bude moci využívat na 680 milionů studentů a učitelů v celkem 800.000 školách ve 188 zemích. Platnost licence nebude omezena jen na školní počítače, ale i na vlastní PC studentů a učitelů.

Firma uvádí, že jejím záměrem je připravit další generaci pracovníků na nové výrobní a konstrukční techniky a mluví o jisté "další fázi" průmyslu, jak udává Carl Bass, CEO Autodesku.

Autodesk samozřejmě doufá i v to, že studenti zůstanou posléze věrni jeho softwaru i ve svém profesním životě, kdy už pochopitelne budou využívat (nebo by měli) placené kopie. Nicméně je jasné, že tato nabídka je výhodná pro obě strany a Autodesk nechce zůstat stranou ve světě, ve kterém jiné firmy nabízí studentům a vzdělávacím institucím různé výhody. Příkladem budiž Microsoft a jeho Office 365. Otázkou nyní je, jak na to bude reagovat společnost Adobe, která je nejbližším soupeřem Autodesku. Ta také má v nabídce různé slevy, ale že by nabízela svůj software rovnou zdarma, to ne.

Více se o nabídce firmy Autodesk a možnosti bezplatně získat její software dozvíte zde.

Zdroj: Hexus.net
reklama
reklama
reklama