reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Automobilka Stellantis bude od roku 2024 pro Archer vyrábět eVTOL Midnight

, , aktualita
Automobilka Stellantis bude od roku 2024 pro Archer vyrábět eVTOL Midnight
Automobilka Stellantis míří do vyšších sfér. Bude totiž pro společnost Archer vyrábět její eVTOL nazvaný Midnight, a to už velmi brzy. Tato kategorie byla kdysi zamýšlená i v podobě létajících aut, nicméně Midnight po silnicích jezdit nebude.
Automobilka Stellantis bude od roku 2024 pro Archer vyrábět eVTOL Midnight
Elektrické letouny s vertikálním vzletem (eVTOL), u nichž by mnozí byli rádi, kdyby tyto dopravní prostředky uměly jezdit i po silnici a byly tak "létajícími auty", se po menší odmlce opět vrací do hry. Většina firem zde upouští od myšlenky pozemní dopravy a naopak se z této kategorie stále více stává systém létajících elektrických taxi na vzdálenosti obvykle v řádech desítek nebo nižších stovek kilometrů. Jednou z takových firem je i Archer, který v roce 2021 uzavřel partnerství s automobilkou Stellantis. Ta jako jedna z největších automobilek je partnerem, který projektu dává podstatně větší váhu (u většiny podobných lze dost pochybovat, že se kdy dostanou z fáze prototypu). Firmy nyní prohloubily spolupráci a vypadá to, že elektrická taxi možná opravdu budou hudbou překvapivě blízké budoucnosti.
 
Archer Midnight
 
Podle posledního vývoje událostí by totiž Stellantis měl do Archeru investovat 150 mil. USD a už od druhé poloviny příštího roku 2024 vyrábět v Covingtonu (Covington Municipal Airport) v Georgii eVTOL Midnight. Tento letoun by měl mít nosnost přes 1000 liber (cca 450 kg) a vedle pilota může přepravit 4 pasažéry. Dolet by měl být okolo 100 mil (cca 160 km) a cílem je tichá a rychlá přeprava na vzdálenosti okolo 20 mil (32 km) tam a totéž zpět s 10minutovými přestávkami na nabíjení. Cílem je dosáhnout výrobní kapacity 650 letounů ročně.
 


reklama
reklama
reklama