Autonomní robot bojuje proti koronaviru pomocí UVC záření

Autonomní robot bojuje proti koronaviru pomocí UVC záření
, , aktualita
Celosvětová epidemie koronaviru stále pokračuje a do boje se zapojují i takové instituce, jako je Massachusettský technologický institut. Tamní výzkumníci představili robota, který pomáhá s dezinfikováním povrchů.
K oblíbeným
reklama
V době pandemie onemocnění covid-19 přichází na pomoc i roboti, aby se lidé nemuseli zbytečně vystavovat nebezpečí nakažení. Massachusettský technologický institut představil robota, který je určený k dezinfikování okolních povrchů od nežádoucích bakterií a virů. K tomu využívá UVC zářič. 
 
Společnost Ava Robotics navázala spolupráci s MIT CSAIL (Computer Science and Artificial Intelligence Laboratory) a vznikl robot, který zvládne autonomně dezinfikovat okolní prostor pomocí UVC lampy. Prototyp robota byl vyzkoušen ve skladu neziskové organizace Greater Boston Food Bank. 
 
 
Robot projížděl skladem a během 30 minut se mu podařilo neutralizovat zhruba 90 % mikroorganismů, které se nacházely v prostoru o velikosti asi 370 metrů čtverečních. Robota zpočátku ovládal operátor, který mu definoval jednotlivé body na mapě, poté již je robot schopen se pohybovat autonomně.
 
Výzkumný tým věří, že podobní autonomní roboti by se místo lidských pracovníků mohli starat o dezinfikování továren, restaurací, obchodů nebo i škol, a snižovat tak riziko přenosu onemocnění covid-19 na další osoby. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Creative Live! Cam Sync 1080p: oblíbená webkamera přichází s vyšším rozlišením Creative Live! Cam Sync 1080p: oblíbená webkamera přichází s vyšším rozlišením
Poptávka po webkamerách se v posledních měsících výrazně zvýšila a společnost Creative při této příležitosti přináší nástupce pro populární model Live! Cam Sync HD. K dispozici je integrovaná krytka objektivu nebo možnost připojení k tripodu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
NAS QNAP TS-431X3 přináší 2.5GbE i 10GbE NAS QNAP TS-431X3 přináší 2.5GbE i 10GbE
Další novinkou ve výrobním programu společnosti QNAP je i NAS TS-431X3. Proti modelům TS-x31P3 nabídne ještě rychlejší 10GbE připojení. Už podle názvu je patrné, že bude určen pro 4 pevné disky nebo SSD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Razer pokračuje ve zmenšování, představil myš DeathAdder V2 Mini Razer pokračuje ve zmenšování, představil myš DeathAdder V2 Mini
Razer vzal další myš ze své nabídky a představil její zmenšenou verzi. Tentokrát se jedná o model DeathAdder V2, který se v nové variantě vyznačuje nejen nízkými rozměry, ale také hmotností. Velká část těla myši získala protiskluzovou úpravu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Asus uvedl na český trh zakřivený monitor TUF Gaming VG27VQ Asus uvedl na český trh zakřivený monitor TUF Gaming VG27VQ
Nabídku zakřivených herních monitorů od Asusu rozšířil model TUF Gaming VG27VQ, který nabídne VA panel s rozlišením Full HD a obnovovací frekvencí 165 Hz. Monitor se hned dostal do českých obchodů, proto známe i cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
QNAP uvedl NASy TS-x31P3 s podporou 2.5GbE QNAP uvedl NASy TS-x31P3 s podporou 2.5GbE
V nabídce NASů společnosti QNAP se objevila dvojice nových modelů TS-231P3 a TS-431P3. Oba dva jsou vybaveny 4jádrovým procesorem Annapurna Labs s 1,7 GHz a podporují připojení před rychlejší 2.5GbE.
Včera, aktualita, Milan Šurkala