Autonomní robot bojuje proti koronaviru pomocí UVC záření

Autonomní robot bojuje proti koronaviru pomocí UVC záření
, , aktualita
Celosvětová epidemie koronaviru stále pokračuje a do boje se zapojují i takové instituce, jako je Massachusettský technologický institut. Tamní výzkumníci představili robota, který pomáhá s dezinfikováním povrchů.
K oblíbeným
reklama
V době pandemie onemocnění covid-19 přichází na pomoc i roboti, aby se lidé nemuseli zbytečně vystavovat nebezpečí nakažení. Massachusettský technologický institut představil robota, který je určený k dezinfikování okolních povrchů od nežádoucích bakterií a virů. K tomu využívá UVC zářič. 
 
Společnost Ava Robotics navázala spolupráci s MIT CSAIL (Computer Science and Artificial Intelligence Laboratory) a vznikl robot, který zvládne autonomně dezinfikovat okolní prostor pomocí UVC lampy. Prototyp robota byl vyzkoušen ve skladu neziskové organizace Greater Boston Food Bank. 
 
 
Robot projížděl skladem a během 30 minut se mu podařilo neutralizovat zhruba 90 % mikroorganismů, které se nacházely v prostoru o velikosti asi 370 metrů čtverečních. Robota zpočátku ovládal operátor, který mu definoval jednotlivé body na mapě, poté již je robot schopen se pohybovat autonomně.
 
Výzkumný tým věří, že podobní autonomní roboti by se místo lidských pracovníků mohli starat o dezinfikování továren, restaurací, obchodů nebo i škol, a snižovat tak riziko přenosu onemocnění covid-19 na další osoby. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ohlásil Thunderbolt 4 s univerzálními kabely Intel ohlásil Thunderbolt 4 s univerzálními kabely
Intel představil nové rozhraní Thunderbolt 4, které si chystá ještě pro tento rok ve spojení s platformou Tiger Lake. Dá se říci, že PC pod taktovkou Intelu směřují k využití jednak Thunderboltu 4 a vedle něj i k USB4.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tržní kapitalizace NVIDIE poprvé překonala Intel Tržní kapitalizace NVIDIE poprvé překonala Intel
Tržní kapitalizace společnosti NVIDIA, čili aktuální souhrnná hodnota všech jejích akcií na trhu, vůbec poprvé v historii překonala Intel. Tím se NVIDIA v tomto ohledu stala nejhodnotnějším americkým výrobcem čipů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
MSI Optix G32CQ4: herní monitor se zakřiveným VA panelem a 165 Hz MSI Optix G32CQ4: herní monitor se zakřiveným VA panelem a 165 Hz
MSI přidává do své nabídky další monitor pro hráče. Model Optix G32CQ4 používá rozlišení WQHD či panel se zakřivením. Obnovovací frekvence dosahuje až 165 Hz a podporována je také technologie FreeSync.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Asus RT-AX89X: herní router s osmi anténami a dvěma 10Gb/s porty Asus RT-AX89X: herní router s osmi anténami a dvěma 10Gb/s porty
Asus se svým nejnovějším Wi-Fi 6 routerem cílí na hráče, kteří neváhají pro vyšší výkon své domácí sítě utratit balík peněz. Model RT-AX89X AX6000 poznáte podle netradičního vzhledu s osmi anténami, ale zaujme i další výbavou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware
Firefox Send je užitečná služba, která umožňuje sdílení souborů mezi uživateli. V posledních měsících si ovšem funkci oblíbili hackeři, kteří jejím prostřednictvím šířili malware. Mozilla se proto rozhodla zasáhnout.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik