www.svethardware.cz
>
>
>

Baldur's Gate 3 beta se odkládá, ale máme tu požadavky na hardware

Baldur's Gate 3 beta se odkládá, ale máme tu požadavky na hardware
, , aktualita
Očekávaný návrat série Baldur's Gate v podobě třetího dílu založeného na moderní edici pravidel D&D se bohužel odkládá. Betaverze pro veřejné testování v rámci předběžného přístupu tak přijde později, ale ne o moc.
K oblíbeným
reklama
Betaverze Baldur's Gate 3 pro předběžný přístup měla původně nastoupit už v srpnu a poté byla odložena na konec září. Nyní ji Larian Studios opět odkládají, ale naštěstí jen o týden, čili na 6. října. Zvrtnout se už může v podstatě jen průběh testování hry pomocí AI, která hru ve velké rychlosti zkouší procházet a hledá slabiny. Právě pro toto testování si autoři vyžádali ještě týden navíc, takže budeme doufat, že tento odklad už je poslední. 
 
 
Pak už si budeme moci vyzkoušet, kam se Larian jako studio posunulo od vydání Divinity: Original Sin 2. Jde pochopitelně o zcela jiný svět a univerzum, v tomto případě Forgotten Realms, kde nenajdeme sílu zvanou Source, ovšem žánr a zpracování budou velice podobné, i když dle slibů mnohem propracovanější.  
 
Dle nejnovější zprávy o vývoji hry se můžeme těšit také na romantické vztahy, které zpestřovaly i hraní předchozích dílů Baldur's Gate. Ty budou tříbeny osobnostmi, cíli a motivacemi jednotlivých postav, což se tak promítne do konverzace, ale to bylo vcelku normální i v sérii Divinity: Original Sin či v jiných hrách, stejně jako rozmíšky mezi jednotlivými postavami. Larian chce však tento aspekt v BG3 ještě prohloubit, což platí i pro různé frakce/skupiny/cechy/bratrstva, na něž ve hře narazíme. 
 
Požadavky na hardware jsou jako obvykle rozděleny na minimální a doporučené. Nedalo se přitom počítat s krvavými nároky, což se také potvrzuje: 
 
Minimální konfigurace:
 • Vyžaduje 64bitový procesor a operační systém
 • OS: Windows 10 64-bit
 • Procesor: Intel i5-4690 / AMD FX 4350
 • Paměť: 8 GB RAM
 • Grafická karta: Nvidia GTX 780 / AMD Radeon R9 280X
 • DirectX: Verze 11
 • Pevný disk: 70 GB volného místa
 
Doporučená konfigurace:
 • Vyžaduje 64bitový procesor a operační systém
 • OS: Windows 10 64-bit
 • Procesor: Intel i7 4770k / AMD Ryzen 5 1500X
 • Paměť: 16 GB RAM
 • Grafická karta: Nvidia GTX 1060 6GB / AMD RX580
 • DirectX: Verze 11
 • Pevný disk: 70 GB volného místa
Nakonec tu máme poznámku, že se jako výchozí API používá Vulkan 1.1 a podporované je také DirectX 11. Požadavky na hardware mimochodem v průběhu dalšího vývoje mohou ještě klesnout, jak bude probíhat optimalizace hry, ale nyní platí výše uvedené. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém
Microsoft dnes vydal nový widget pro Xbox Game Bar, který zobrazuje procesy využívající CPU, GPU a RAM. Uživatel může snadno ukončit ostatní aplikace bez opouštění hry. Další funkce potom prozradí, zda je počítač připraven na DirectX 12 Ultimate.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Google přichází se službou VPN v balíku Google One Google přichází se službou VPN v balíku Google One
Společnost Google přichází s novou službou pro své zákazníky. V rámci nejvyšší verze svého balíčku Google One zpřístupňuje uživatelům službu VPN pro zařízení s Androidem. Služba ale nebude dostupná všude.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže
Společnost Apple zveřejnila své finanční výsledky. Nebyly sice zrovna špatné, ale bylo zde několik závažných propadů. Vrásky na čele způsobila především Čína, ale moc radosti nebylo ani z prodejů iPhonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Spotify má 320 milionů aktivních uživatelů, o 29 % více než před rokem Spotify má 320 milionů aktivních uživatelů, o 29 % více než před rokem
Streamovací služba Spotify může částečně slavit. Počet posluchačů se mezi ročně opět výrazně zvýšil, a to o 29 % na nynějších 320 milionů lidí. Bohužel ohledně ziskovosti to už není tak moc slavné.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel Rocket Lake na Z590 proti Comet Lake, jak si vede? Intel Rocket Lake na Z590 proti Comet Lake, jak si vede?
Na světlo světa se dostaly testy nového osmijádrového procesoru generace Intel Rocket Lake-S, takže my si můžeme výsledky už srovnat s tím, co předvádí aktuální generace Comet Lake-S. Vypadá to na výrazné zvýšení výkonu na takt? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář