reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Barevná digitální kamera v hodinkách, ano i to je možné...

11.7.2001, Petr Klabazňa, článek
Barevná digitální kamera v hodinkách, ano i to je možné...
Na různě miniaturizovaná zařízení se díváme mnohdy nevěřícně a spíše je zařazujeme mezi nádobíčko proslulého agenta 007. Nicméně mnohé se postupem doby stává realitou a tak se i s barevnou kamerou můžeme setkat v hodinkách.
O uskutečnění tohoto požadavku (jak alespoň samotný výrobce tvrdí, realizace byla na podnět jeho zákazníků) se postarala firma Casio. Její Wrist Camera WQV-3 je již barevná, samozřejmě digitální a její předchůdce (nevznikla přeci jen hned jen tak z čista jasna) byla "jen" černobílá. Časově bychom mohli zařadit model Wrist Camera WQV-1 někdy do období června 2000, kdy se tato kamerka poprvé objevila a získala tak světové prvenství...Casio pro barevný model WQV-3 připravuje ohromnou marketingovou akci na 31. července. Přičemž kamera Wrist Camera WQV-3 je vybavena barevným CMOS senzorem s 25 tisíci pixely. A také barevné obrázky umí ukládat (v komprimovaném formátu JPEG 176 x 144 bodů), nicméně pro uživatele je okamžitě k dispozici jen náhled černobílý.A co lze ještě v tuto chvíli říci o kamerce WQV-3? Velikost instalované flash paměti (tedy na výměnné karty zapomeňme) je obdobná jako u předchozího modelu - 1 MB (stejně jako u WQV-1). Ovšem může pojmout až 80 snímků (podotkněme, že barevných). Wrist Camera WQV-1 jich sice zvládl 100, ale jen černobílých.

Základní rysy WQV-3: displej black-and-white 120 x 120 bodů STN-LCD (16 úrovní šedi) o velikosti 20 x 20 mm, dále infrared komunikace při přenosu obrázků do PC. Napájení zajišťuje lithiová baterie CR2032 a pokud máte počítač alespoň s Pentiem na 166 MHz a 64 MB paměti a Win98/ME/2k máte splněny minimální požadavky ze strany hardwaru (pak ještě někde vyštrachat na kamerku penízky...). Rozměry (bez řemínku) jsou výška 51.1 x šířka 42.8 x tloušťka 16.2 [mm] a váha 40 g.

A cena? Rovných 33 tisíc yenů, což je po přepočtu necelých 270 US$. Přičemž Casio předpokládá těchto barevných hodinkových kamer vyrobit 20 tisíc měsíčně.


Zdroj Casio a CoolInfo
reklama