www.svethardware.cz
>
>
>
>

Basemark a Crytek mají vlastní herní VR benchmark

Basemark a Crytek mají vlastní herní VR benchmark
, , aktualita
Pod označením VRScore se objevil nový benchmark pro počítače, které mají být využity pro nakrmení VR headsetu. Společnosti Basemark a Crytek jej představili na GDC 2016 a uvádí, že výsledky mají reflektovat reálné nasazení ve hrách.
K oblíbeným
reklama
VRScore je tedy společné dítko společností Basemark a Crytek, takže lze už jen na základě toho očekávat, že bude mít blízko reálnému světu her na VR headsetech. To tedy na rozdíl od takového SteamVR Performance Test, který herní benchmark ani nepřipomíná. Benchmark VRScore byl představen v San Francisku na Game Developer's Conference 2016 jako "důležitý zdroj objektivních informací pro každého, kdo se zajímá o VR". Už dle zmíněných firem je zřejmé, že je založen na testovacím systému od Basemark a využívá CRYENGINE od Crytek.V poslední době se tedy objevují nové nástroje pro testování systémů, zda jsou vhodné pro VR, což je pochopitelné vzhledem k nástupu prvních headsetů na trh. Svůj představila také firma Oculus, ale ten pouze zjistí, zda nainstalovaný hardware v daném systému patří nebo nepatří do seznamu podporovaných komponent.Lze tak očekávat, že VRScore by měl být v tomto ohledu zatím nejvíce relevantní nástroj pro testování výkonu počítače. Je přitom schopen zjišťovat, zda je počítač připraven na tři způsoby použití. V prvním případě jde o Interactive VR, čili hry. Pak je tu Static VR, tedy 360° VR videa a nakonec i VR Spatial pro prostorové audio.

Benchmark je určen pro headsety HTC Vive, Oculus i OSVR od Razeru, přičemž dokáže pracovat pod DirectX 11 i 12. Nejzajímavější je tedy část Sky Harbour renderovaná pomocí CRYENGINE.Vedle toho všeho je tu také hardwarové příslušenství VRScore Trek jako součást placené Corporate Version benchmarku. To má být schopné měřit zpoždění výstupu pro levé a pravé oko zvlášť. Využívá k tomu prostou výbavu - fototranzistory.

VRScore je k dispozici okamžitě v rámci Benchmark Development Program (viz zdroj), přičemž finální benchmarky Consumer a Business budou v prodeji (nebo zdarma) od června. Dělit se budou na Free, Pro, Corporate a Platinum.

Zdroj: Basemark
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře