www.svethardware.cz
>
>
>

BCG: Apple je nejvíce inovativní společností

BCG: Apple je nejvíce inovativní společností
, , aktualita
Společnost Boston Consulting Group (BCG) vytvořila žebříček nejvíce inovativních společností. Tomu za poslední dobu vévodí společnost Apple, která dosáhla na první příčku a přeskočila tak např. Alphabet.
K oblíbeným
reklama
I když se společnosti Apple často vytýká to, že už zdaleka není tak inovativní jako za Steva Jobse, průzkum společnosti Boston Consulting Group (BCG) to vidí jinak. Výsledkem žebříčku je totiž to, že právě Apple je tou nejvíce inovativní společností. Hlasování probíhalo ve čtyřech skupinách. Tou první jsou "globální" hlasy od vysoce postavených vedoucích inovativních společností (zhruba od 2500 lidí - CEO, CFO, COO, viceprezidenti,...), druhou je hlasování vedoucích v rámci průmyslové oblasti dané společnosti, třetí pak zahrnuje hlasy napříč průmyslovými odvětvími a čtvrtá kategorie je zhodnocení. To zahrnuje především tzv. buyback, tedy zpětný výkup akcií samotnou společností. Hodnotilo se zaměření na inovace, šíře záběru, schopnost rozpoznání špatných kroků, jak firma cílí na trh, atd. 
 
Apple logo
 
Apple to tedy letos vyhrál a získal první pozici, což znamená skok o dvě místa nahoru. Alphabet (Google) tak odsunul z 1. na 2. pozici a Amazon z 2. na 3. pozici. Na čtvrtém místě je Microsoft a na pátém Samsung (oba beze změny). Obrovskou změnou je ale šestá pozice. Sem se propracovalo Huawei, které vyskočilo o 42 pozic. Na sedmém místě je Alibaba, která se také posunula výrazně nahoru (o 16 pozic). IBM na 8. pozici se propadlo o jedno místo a Sony, které je na 9. místě, loni v žebříčku 50 nejlepších firem ani nebylo. Na 10. místě je Facebook (propad o 2 pozice). Zajímavostí je ještě to, že pouze 8 společností (Alphabet, Amazon, Apple, HP, IBM, Microsoft, Samsung a Toyota) se v žebříčku těchto 50 firem objevilo pokaždé za posledních 14 let.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus zaostává v podpoře PCIe 4.0 na deskách se Z490 Asus zaostává v podpoře PCIe 4.0 na deskách se Z490
Už dobře víme, že desky se sadou Intel Z490 obecně podporují rozhraní PCIe 4.0, ovšem ne všechny a zcela jistě ne s procesory Comet Lake-S. Tato věc se chystá až pro Rocket Lake-S, přičemž Asus na tom ve srovnání s konkurencí není nejlépe.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ESO zachytila náhlé zmizení masivní hvězdy ESO zachytila náhlé zmizení masivní hvězdy
European Southern Observatory a konkrétně její Very Large Telescope zachytil náhlé zmizení jinak velice jasné proměnné hvězdy v cizí galaxii. Ta nyní už prostě není vidět a jsou tu dvě hlavní teorie, proč tomu tak je.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel musel dočasně přestat dodávat HW pro Inspur, 3. světového výrobce serverů Intel musel dočasně přestat dodávat HW pro Inspur, 3. světového výrobce serverů
Po společnosti Huawei se nyní Američané zaměřili na Inspur, kterážto další čínská společnost je bezpečně největším výrobcem serverů včetně AI systémů ve své domovině a celosvětově je pak třetí největší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA odmítá nařčení investorů ze záměrně zavádějících finančních zpráv NVIDIA odmítá nařčení investorů ze záměrně zavádějících finančních zpráv
V letech 2017 a 2018 se NVIDIA, a nejen ona, těšila z velkého zájmu těžařů kryptoměn o grafické karty. Investoři ji poté obvinili z toho, že záměrně podhodnocovala výdělky z tohoto segmentu, což se projevilo na pozdějších výdělcích.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Xiaomi vstoupilo na trh s OLED televizemi. Přivítejte Mi TV Lux Xiaomi vstoupilo na trh s OLED televizemi. Přivítejte Mi TV Lux
Xiaomi dnes oficiálně představilo svou první OLED TV, která zároveň otevírá novou řadu špičkových televizorů Mi TV Master Series. Zákazníky se snaží přesvědčit 65palcovým panelem se 120 Hz nebo HDMI 2.1. A jaká bude cena?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik