reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Be Quiet! uvádí svou první lepší PC skříň

, , aktualita
Be Quiet! uvádí svou první lepší PC skříň
Společnost Be Quiet! známe především jako výrobce počítačových zdrojů, jež jsou velmi populární u našeho západního souseda. Nyní tato firma přináší na trh svou první hi-end počítačovou skříň, Silent Base 800.
Be Quiet! uvádí svou první lepší PC skříň
Be Quiet! Silent Base 800 je jako správná "lepší" skříň připravena pro velké sestavy s mnoha komponentami, ovšem nejedná se o velký tower pro základní desky EATX či podobné. Určen je pro klasické základní desky formátů ATX, Micro-ATX nebo i Mini-ITX, ale jejich podpora je tu spíše jen do počtu. Nicméně i tak nám Silent Base 800 slibuje dost místa a k tomu i tichý provoz kombinovaný se silným chlazením.

Z mého subjektivního pohledu je velmi zdařilý i její celkový design, čili i vzhled. Ten kombinuje černou barvu a pak buď oranžové, stříbrné, nebo tmavě šedé doplňky, takže v tomto ohledu si budeme moci vybrat. Součástí designu také jsou různé panely, které kryjí nasávající ventilátory a najdeme je vepředu i v levé bočnici. A jak je vidět z fotografie dole, výrobce nezapomněl přední (i boční) panely vystlat zvuk pohlcujícím materiálem.

V předním panelu pak vidíme dva ventilátory Pure Wings 2 s vroubkovanými lopatkami a velikostí 140 mm. Vzadu je pak další stejného typu, alle velikosti 120 mm. Ve skříni jsou pak ještě další čtyři ventilátorové pozice, přičemž v levé bočnici by měl být pouze průduch s pozici pro volitelný 120mm ventilátor. Jde tak především o dvě horní 140mm pozice a jednu spodní. Výrobce nezapomněl ani na prachové filtry.

Uvnitř skříně Silent Base 800 se dále dle specifikací nachází tři pozice pro 5,25" zařízení, i když odkrytý přední panel ukazuje čtyři záslepky. Pro pevné disky jsou připraveny dvě odnímatelné klece, horní pro tři disky a spodní pro čtyři. V nich máme dvě 2,5" pozice pro SSD, přičemž dvě další SSD můžeme nainstalovat na tray z pravé strany.

Procesorový chladič může mít na výšku až 170 mm a pro grafické karty díky odnímatelným HDD šachtám v podstatě neexistuje omezení. Samozřejmostí je u takovéto skříně možnost instalovat radiátory vodního chlazení, a to od velikosti 120 mm do 280 mm (vepředu a nahoře). Rozměry této skříně jsou 495 x 266 x 559 mm (V x Š x H) včetně podstavců a hmotnost 9,3 kg. Be Quiet! ke stavbě použil především 0,7mm SECC.

Silent Base 800 bude na trhu k dispozici od 24. listopadu, čili od příštího ponděl, a to za cenu 119 euro s daní (cca 3300 Kč).

Zdroj: TZ Be Quiet!
reklama
reklama
reklama