Be Quiet! uvádí svou první lepší PC skříň

Be Quiet! uvádí svou první lepší PC skříň
, , aktualita
Společnost Be Quiet! známe především jako výrobce počítačových zdrojů, jež jsou velmi populární u našeho západního souseda. Nyní tato firma přináší na trh svou první hi-end počítačovou skříň, Silent Base 800.
K oblíbeným
reklama
Be Quiet! Silent Base 800 je jako správná "lepší" skříň připravena pro velké sestavy s mnoha komponentami, ovšem nejedná se o velký tower pro základní desky EATX či podobné. Určen je pro klasické základní desky formátů ATX, Micro-ATX nebo i Mini-ITX, ale jejich podpora je tu spíše jen do počtu. Nicméně i tak nám Silent Base 800 slibuje dost místa a k tomu i tichý provoz kombinovaný se silným chlazením.

Z mého subjektivního pohledu je velmi zdařilý i její celkový design, čili i vzhled. Ten kombinuje černou barvu a pak buď oranžové, stříbrné, nebo tmavě šedé doplňky, takže v tomto ohledu si budeme moci vybrat. Součástí designu také jsou různé panely, které kryjí nasávající ventilátory a najdeme je vepředu i v levé bočnici. A jak je vidět z fotografie dole, výrobce nezapomněl přední (i boční) panely vystlat zvuk pohlcujícím materiálem.

V předním panelu pak vidíme dva ventilátory Pure Wings 2 s vroubkovanými lopatkami a velikostí 140 mm. Vzadu je pak další stejného typu, alle velikosti 120 mm. Ve skříni jsou pak ještě další čtyři ventilátorové pozice, přičemž v levé bočnici by měl být pouze průduch s pozici pro volitelný 120mm ventilátor. Jde tak především o dvě horní 140mm pozice a jednu spodní. Výrobce nezapomněl ani na prachové filtry.

Uvnitř skříně Silent Base 800 se dále dle specifikací nachází tři pozice pro 5,25" zařízení, i když odkrytý přední panel ukazuje čtyři záslepky. Pro pevné disky jsou připraveny dvě odnímatelné klece, horní pro tři disky a spodní pro čtyři. V nich máme dvě 2,5" pozice pro SSD, přičemž dvě další SSD můžeme nainstalovat na tray z pravé strany.

Procesorový chladič může mít na výšku až 170 mm a pro grafické karty díky odnímatelným HDD šachtám v podstatě neexistuje omezení. Samozřejmostí je u takovéto skříně možnost instalovat radiátory vodního chlazení, a to od velikosti 120 mm do 280 mm (vepředu a nahoře). Rozměry této skříně jsou 495 x 266 x 559 mm (V x Š x H) včetně podstavců a hmotnost 9,3 kg. Be Quiet! ke stavbě použil především 0,7mm SECC.

Silent Base 800 bude na trhu k dispozici od 24. listopadu, čili od příštího ponděl, a to za cenu 119 euro s daní (cca 3300 Kč).

Zdroj: TZ Be Quiet!
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů