www.svethardware.cz
>
>
>
>

BenQ Eye-care monitor pro šetření zraku

BenQ Eye-care monitor pro šetření zraku
, , aktualita
BenQ představil novou řadu monitorů Eay-care, která je optimalizována, aby co nejméně zatěžovala lidský zrak. Disponuje tak např. technologiemi Flicker-free a Low Blue Light módy, které optimalizují barevné podání.
K oblíbeným
reklama
Společnost BenQ rozšířila nabídku svých monitorů o novou řadu Eye-care, které byly vyvinuty tak, aby co nejméně zatěžovaly lidský zrak. Jednou z technologií je Flicker-free, která se snaží odstranit blikání LED diod. Tam může docházet k jemnému blikání např. při změnách úrovní jasu, obnovování obrazu nebo přenosu signálu pomocí starších rozhraní a kabelů. Monitory Eye-care jsou optimalizovány tak, aby toto nežádoucí blikání eliminovaly.

Dále jsou zde čtyři módy Low Blue Light, které optimalizují použití modrého barevného spektra. První režim je určen pro čtení, kdy má simulovat skutečný list papíru. Jas, ostrost a kontrast jsou upraveny a modré barevné spektrum potlačeno o 70 %. Kancelářský režim pro běžné pracovní úkoly pak snižuje modré spektrum o 60 %, čímž snižuje únavu a zvyšuje produktivitu.

Režim práce na internetu s důrazem na přesné barevné podání snižuje barevné spektrum o 50 % při současné snaze o zachování přesných barev. Jako poslední je tu multimediální režim určený např. pro prohlížení fotografií a multimédia, který redukuje modré spektrum o 30 %.

Zdroj: TZ BenQ
reklama
Nejnovější články
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře