Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

BenQ nabídne dva nové 22" monitory se Senseye 3

13.3.2013, Jan Vítek, aktualita
BenQ nabídne dva nové 22" monitory se Senseye 3
Společnost BenQ zařazuje do své nabídky monitory GL2251M a GL2251TM s úhlopříčkou 22 palců. Oba jsou určeny spíše do domácností, kde se využijí také jejich integrované reproduktory a funkce BenQ Senseye 3, která umí přepínat mezi šesti profily....
Společnost BenQ zařazuje do své nabídky monitory GL2251M a GL2251TM s úhlopříčkou 22 palců. Oba jsou určeny spíše do domácností, kde se využijí také jejich integrované reproduktory a funkce BenQ Senseye 3, která umí přepínat mezi šesti profily. K dispozici je standardní režim, video a herní režim, fotografický režim, sRGB a eko. Ten poslední slibuje snížení spotřeby až o 44 %, jenomže tak činí pomocí snížení jasu, což si uživatel může v případě potřeby klidně zajistit sám. Udávaná spotřeba pak je 16 W.

Dále tiskovka mluví o dynamickém kontrastním poměru 12 milionů ku 1, době odezvy 5 ms GtG, jasu 250 nit, reproduktory mají výkon 2x 1 W a rozlišení je bohužel jen 1680 x 1050. Model GL2251TM má oproti prvnímu GL2251M také lepší podstavec, který umožní naklopení, natočení do stran a také nastavení výšky. Kvůli tomu je také o tři stovky dražší a stojí 3399 Kč bez daně.

O typu obrazovky BenQ v tiskové zprávě nemluví, což obvykle znamená, že jde o TN. To v tomto případě platí, takže vzhledem k ceně už bychom mohli uvažovat, zda nebude lepší pořídit LCD s nějakým lepším panelem (s ohledem na pozorovací úhly a zobrazení barev), neboť ty se už se svou cenou dostaly na podobnou úroveň.

Zdroj: TZ BenQ