www.svethardware.cz
>
>
>
>

BenQ letos kompletně omladí herní myši Zowie určené nejen pro esport

BenQ letos kompletně omladí herní myši Zowie určené nejen pro esport
, , aktualita
Herní značka Zowie by BenQ avizovala aktualizaci pro své portfolio počítačových myší. Nová řada C, která zahrnuje nejen vylepšené modely EC1-C a EC2-C, ale především úplnou novinku EC3-C. Myši přijdou se sníženou hmotností i dalšími vylepšeními.
K oblíbeným
reklama
V souvislosti se značkou Zowie od BenQ píšeme obvykle v souvislosti s herními monitory. V její nabídce ovšem nechybí ani počítačové myši, které se staly na trhu poměrně populárními. A to nejen v esportu, ale také mezi „domácími“ hráči. Zowie není značka, která by nás každou chvíli zásobovala nějakým novým modelem s ohromujícími parametry, často bez postřehnutelného vlivu na výsledný herní zážitek. Teď ovšem přišel čas na aktualizaci portfolia herních myší Zowie. Jako první projde proměnou série EC, která bude zahrnovat omlazené modely EC1-C a EC2-C (nástupci pro EC1-B a EC2-B). Do této řady bude navíc přidán zcela nový model EC3-C. Připravována je také aktualizace myší ze sérií FK, ZA a S, které budou představeny později v tomto roce.
 
 
Zowie EC3-C je asymetricky tvarovaná myš zaměřená na ergonomii, která je určena pro praváky. Zvolenou designovou filozofií se tedy nijak neliší od zbývajících modelů EC1 a EC2, ale svými rozměry je nejmenší. Podle výrobce je myš opět vhodná hlavně pro Palm-Grip (úchop dlaní) nebo Claw-Grip (konečky prstů). Vzhled myši zůstane velmi minimalistický a zcela bez RGB podsvícení, které řada hráčů stejně nevyužívá. Na těle myši z černého plastu se kromě nepříliš výrazného loga nachází také pět tlačítek – tři na horní a dvě na levé straně. Kabel pro připojení myši k počítači je dlouhý dva metry a nově získal textilní opletení, které snižuje riziko zamotání a zajišťuje plynulejší pohyb.
 
 
Zvolen byl starší, ale stále velmi solidní optický snímač PixArt PMW-3360. Hráč si může zvolit citlivost až 3 200 DPI, která je nastavitelná ve čtyřech krocích (400 / 800 / 1600 / 3200 DPI) pomocí přepínače vedle kolečka. Také polling rate (tj. frekvenci oznamování polohy počítači) lze měnit v rozmezí od 125 do 1 000 Hz. Pokud se jedná o skrolovací kolečko myši, zmiňuje se výrobce o 24 krocích. V případě spínačů hlavních tlačítek ovšem zatím nemáme k dispozici žádné podrobnosti. Dva zbývající modely EC1-C a EC2-C by měly mít prakticky totožnou výbavu včetně senzoru. Proti předchozí generaci ovšem dojde ke snížení hmotnosti. Myš EC1-C zhubne z 97 g na 80 g, EC2-C potom z 90 g na 73 g.
 
 
Aktualizované myši ze série EC se na evropské trhy dostanou do konce července 2021. V nabídce zůstanou i předchozí verze modelů EC1 a EC2. 
 
Technické parametry myši Zowie EC3-C:
  • Senzor: PixArt PMW-3360 (optický)
  • Citlivost: 400–3 200 DPI (4 úrovně)
  • Akcelerace: 490 m/s²
  • Polling rate: 1 000 Hz
  • Rozměry: 66 x 42 x 124 mm
  • Hmotnost: 70 g (bez kabelu)
  • Konektivita: kabel USB-A, 2 m


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2 V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2
Singapurská společnost Sunseap Group chce v Indonésii na ostrově Batam postavit obrovskou solární elektrárnu, která bude plovoucí. Zemi by tak tento projekt měl pomoci v přechodu na obnovitelné zdroje energie.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Záhadná kometa konečně ukázala své koma Záhadná kometa konečně ukázala své koma
Nedávno zaujal astronomy záhadný objekt blížící se směrem do středu Sluneční soustavy, i když s úctyhodným odstupem, který byl později vyhodnocen jako velká kometa, a to možná taková, která tu ještě nikdy nebyla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu
Společnost Arm ukázala procesor PlasticArm, který byl vyvinut v úzké spolupráci s PragmatIC, jež byla navázána už někdy před osmi lety. Máme tu tak fyzicky flexibilní 32bitové CPU Arm, které se může hodit pro celou řadu věcí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU
Společnost SiFive dala minulý rok vývojářům k dispozici desky HiFive Unmatchd RISC-V s procesorem či SoC U7. Právě na jedné z nich byl nyní zprovozněn Radeon RX 6700 XT pod systémem Linux. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky
Seagate právě pracuje na nových pevných discích s vysokou kapacitou 20 TB, které budou určeny pro běžné spotřebitele a ne servery, NAS a podobně. Kdy přijdou a jaké technologie nám vůbec nabídnou?
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů