www.svethardware.cz
>
>
>

BenQ XL2430T: herní LCD se speciálním ovladačem

BenQ XL2430T: herní LCD se speciálním ovladačem
, , aktualita
Společnost BenQ zařadila do své nabídky nový herní monitor, jenž se zařadí spíše mezi ty levnější, neboť je vybaven 24" panelem TN a marně u něj budeme hledat podporu NVIDIA G-Sync. Zato má ale zajímavý ovladač.
K oblíbeným
reklama
Na trh tedy přichází herní monitor určený těm, kterým NVIDIA G-Sync nic neříká, protože o tuto technologii jednoduše nemají zájem nebo mají v počítači grafickou kartu či karty od firmy AMD. Jedná se o model BenQ XL2430T, který patří mezi klasické herní monitory pro běžné uživatele, neboť je vybaven obrazovkou typu TN, jejíž výhodou je rychlá odezva, a rozlišením Full HD (1920 x 1080), v němž dokáže moderní hry rozhýbat i mainstreamová grafická karta.

Odezva je tedy 1 ms, což platí pro přechod šedá-šedá (GtG), obnovovací frekvenci si můžeme nastavit na 75, 100, 120 nebo i 144 Hz, takže se stereoskopickým 3D zobrazením nebude problém, přičemž pro nastavení optimální obnovovací frekvence poslouží speciální funkce GROM (gaming refresh-rate optimization management), jejímž úkolem je minimalizace efektu roztrhané obrazovky.

Mezi obrazová rozhraní patří dual-link DVI, DisplayPort (na obou můžeme dosáhout více než 75 Hz obnovovací frekvence), pak dvě HDMI a jeden D-Sub. Mezi další rozhraní patří výstup na sluchátka, vstup pro mikrofon, hub s minimálně dvěma porty USB 3.0 a speciální výbava zahrnuje také na základně stojanu umístěný ovladač pro nastavení monitoru s pomocí OSD menu. Tlačítka a také jedno kolečko tak máme přímo před sebou, což bude jistě pohodlnější než hledat tlačítka na okraji monitoru.

Cenu a dostupnost BenQ neoznámil, ovšem to ani nemusí. Tento monitor je totiž již delší dobu v nabídce i našich obchodů, a to za většinou za 9990 Kč s daní.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla
Federal Aviation Administration (FAA) změnila pravidla pro definici astronautů, a tak Richard Branson i Jeff Bezos a posádky jejich raket podle této novinky ještě nejsou astronauty. Jde o první změnu definice od roku 2004.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16 Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16
AMD vytvořilo svou technologii FidelityFX Super Resolution skutečně tak, aby mohla pracovat na co možná nejširším okruhu grafických čipů. Tomu odpovídá i to, že můžeme využít tzv. FP32 fallback, pokud není k dispozici nejvhodnější hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek