reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
1.9.2008, Pavel Boček, aktualita
Jak informoval server The New York Times, jeden z největší prodejců elektroniky na webu, Best Buy, se rozhodl pro zákazníky zřídit službu, která jim u nových počítačů za příplatek odstraní předinstalované programy. Softwarové společnosti...
3,14ranha (69) | 1.9.200822:30
pro mě o důvod víc, i nadále si hrát na McGyvera a obchodníky používat jen jako zdroj komponent... ­(pravda ­- já používám desktopy, u svépomocné tvorby notebooků by pohořel i ten skutečný McGyver :­-D )
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
CeCo (121) | 1.9.200812:08
Bez toho bloatware by notebook bol o par percent drahsi... Ach jaj, zasa ta kratkozrakost. Ale aspon sa bude mat ako ospravedlnit narast cien.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
pkovak (13) | 1.9.20087:35
To je skvělé ­- teď můžu zaplatit, aby mi Best Buy odstranila software, za který jim někdo jiný zaplatil aby nainstalovali. Takže dostávají zaplaceno dvakrát. No není to skvělé?
Jsem jediný komu se tenhle model zdá nechutný?
V první řadě by tam nemělo být nic co nechci, nebo zadarmo odstraněné. Naopak, pokud tam je trial softwaru z propagačních důvodů, firma by měla poskytnout slevu *kupujícímu* ­- to on je cílem reklamy a otravných hlášek všech těchto programů. Je to podobné jako když si necháte na své nové auto dát reklamu nějaké firmy. Neplatíte za ni, platí oni.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
libb (12) | 1.9.20088:42
jiný pohled na věc: ty zaplatíš za auto, na které je pak ta reklama.
Co když je ten počítač levnější díky dotaci od tvůrců toho předinstalovaného softu?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
pkovak (13) | 1.9.200811:17
Byla taková sleva někde uvedená?
Vybereš si komponenty za fixní cenu. Sestavení je za fixní cenu ­(a instalace těch aplikací jistě chvíli taky zabere, kdyby to brala firma podle doby co jí to trvá tak naopak by cena šla nahoru­). Nikde není ani slovo o tom že by výsledek byl levnější kvůli ­"reklamnímu­" software.
Naopak to ještě inzerují jako ­"bonus zdarma­" ­- to jistě :­-­/
Kdybych si od nich koupil PC v komponentách, zvlášť operační systém a sestavil sám, rozdíl v ceně by byl jen cena sestavení. Žádnou slevu za reklamní software tam nevidím.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
uživatel (16) | 1.9.20088:52
Nechutné to je. Mrkvosoft prodá většinu Vist s novými notebooky, kdy i na našlápnutém modelu se 4GB RAM a 1GB GDDR pamětí dostáváš předinstalované Visty 32bit, které jsou pro takovou konfiguraci naprosto nevyhovující. Mělo by být běžné prodávat notebooky bez OS, krásně čisté jako slovo boží, aby si mohl uživatel vybrat OS podle svých potřeb a aby měl instalační CD a ne jenom složku na disku.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
sAd (87) | 1.9.200811:09
No nevím teda. Na svém notebooku HP jsem měl na výběr mezi CZ a EN a 32bit a 64bit verzemi WIn Vista. Takže vlastně 4 různé verze.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Pavel Boček (403) | 1.9.200811:19
Navíc podle licence máte nárok na odmítnutí podmínek OS, pokud jej nehodláte využívat, a získat tak zpět peníze či jiné zboží. Viz úspěšný případ Kamila Párala ­(http:­/­/www.abclinuxu.cz­/blog­/kamil_paral­/2008­/8­/vraceni­-licence­-windows­-u­-lenovo­-cr­), který toho nakonec nevyužil a případ zveřejnil.
...
pkovak: ano, díky tomu SW jsou sestavy o něco levnější, ale v řádech jednotek dolarů.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
pkovak (13) | 1.9.200816:22
Takže Best Buy vybere 30 dolarů aby tam ten software nebyl, ale přitom software sníží cenu jen o několik málo dolarů? Dobrý obchod...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Pavel Boček (403) | 1.9.200819:57
Inu, ano. Sleva se koná ze strany výrobce počítače, Best Buy jako prodejce pak uživatelům nabízí službu navíc. Mne se sice zdá také 30 dolarů hodně za to, že udělí to, co zvládnu sám, avšak myslím, že pro běžného američana 30 dolarů zase tak moc není. Hlavně pokud se jedná o člověka, který tomu moc nerozumí...a zájem prý stoupá, takže tak.
...
Nicméně každý má možnost si PC vlastnoručně sestavit z komponent nebo nechat sestavit z komponent v běžném e­-shopu, tak tedy nechápu Vaše rozčilování...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
pkovak (13) | 2.9.200817:09
OK, ale kde a kdy se ten software dostává na počítač? Kdo ho sestavuje? Pokud ho sestaví výrobce dílů a dodá Best Buy hotovou sestavu, tak přestože je 30 dolarů hodně ­(při aktuálním kurzu 17.12 Kč ­/ 1 dolar podle ČNB, 30 dolarů = 513.6 Kč­), tak mě to nepřijde přiznám se nechutné.
Pokud ale ten software nahrává Best Buy nebo někdo na jejich popud, tak to je jiná. Ten software se tam především neměl dostat.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste (vpravo nahoře). Pokud nemáte profil, zaregistrujte se pro využívání dalších funkcí.