23.3.2020, Jan Vítek, aktualita

Bethesda opět jednou potěšila crackerské skupiny, když se jí povedlo vypustit do světa hru, jejíž hlavní .exe soubor nebyl opatřen DRM ochranou. To znamená, že Doom Eternal mohl ihned nastoupit na torrenty a jiné pirátské kanály.

reklama
Mohl to také být úmysl | od: JFO (19)  24.3.202021:33
Některé hry obsahují nějaká zadání, která mají analogy i v našem světě.

Pokud je třeba např. porazit nepřítele v nějakém městě, tak se udělá kopie toho města a pak se online zkoumá, jak k problému hráči přistupují.

Třeba něco takového jako Call of duty skutečně může obsahovat nějaké scénáře, které si armáda chce nanečisto ověřit prostřednictvím hráčů.

U doomu nevím.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
výkon | od: Jardadoma (159)  24.3.202010:12
Kdysi se tvrdilo, že tahle ochrana žere dost výkonu. Jak to je?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: výkon | od: Jan Vítek (2903)  24.3.202010:42
V Doom Eternal by to mělo být cca plus šest až sedm procent ve prospěch verze bez Denuva.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: výkon | od: pidalin (1037)  24.3.202017:15
To je docela dost, jestli je to pravda tak to je daleko horší než jsem čekal. Proč si sami dělaj takhle negativní reklamu tim že ta hra nejede tak dobře jak by mohla? Tohle prostě pro mě nemá budoucnost tyhle ochrany, řešení je jenom pozitivní motivace, když budou dělat kvalitní produkty a nabízet je za férový ceny ­(ne novou hru za 1800 jako na steamu­) tak pirátství časem zmizí samo. Lidi přece nepirátěj protože je to ňákej sport nebo tak něco, pirátěj buď protože na to prostě nemaj, pak jim zisky nezvíší žádná ochrana protože když to nebude mít crack tak to prostě hrát nebudou a nebo protože se prostě bojej jestli je to bude bavit, jestli jim to rozjede PC a podobně a málo kdo z nich se pak donutí to dodatečně koupit ­- řešení je začít zase dělat plnohodnotný dema. Všechno jde když se chce, ale rozhodujou o tom nekompetentní korporátní hlavouni co jsou odtržený od reality a nechápou jak konzument uvažuje protože sami ani nehrajou a možná je to ani nijak nezajímá. Jeden rok takovej člověk rozhoduje o marketingu řetězce s oblečenim a další rok řeší hry, za další rok zase něco uplně jinýho, ty lidi co to říděj o tom produktu nic nevěděj.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
nepotesili jste me | od: armagedon (88)  23.3.202018:30
Pro me vcelku rozporuplna novinka..hry se skodnou v podobe teto ochrany zasadne neporizuji.. tak jsem byl v domeni, ze si hru poridim az tak za pul roku, cistou, doladenou a bezproblemove funkcni, za nejakou tu fesnou cenovku po slevach. Takhle me to laka podlehnout drive, jeste neco na seznamu mam, tak snad to vydrzim ­- byt hra vypada hezky, tak sedesatidolarovou hodnotu pro me maji jen ty opravdu vyjimecne kousky.

Jinak stejne neverim, ze tyhle ochrany maji nejaky vyznamnejsi efekt ­- ti studaci za novou hru 60 usd nedaji tak jako tak a ani v bohatejsich zemich to nebude o moc lepsi. Vsak at si to s tim crackem zahraji a treba bude aspon po nocich vetsi klid v ulicich :P Vyrobcum sice castecne rozumim, ale ta premisa defakto trestani platicich zakazniku je pro me jednoduse neakceptovatelna :/
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(1)
Re: nepotesili jste me | od: pidalin (1037)  23.3.202020:21
100% souhlas, proto co jde, to kupuju na GOGu abych podpořil DRM free politiku.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Re: nepotesili jste me | od: komplikatornemamozek (170)  24.3.202013:23
Kupuješ na špatném Steamu :­)
Dooma už mám zakoupeného 6 měsíců v předstihu a podotýkám, že je to Deluxe verze, což je takový Season Pass.
Cena: 2800 rublů

Red Dead Redemption 2
Cena: 2499 rublů

Cyberpunk 2077
Cena: 1999 rublů

Wolfenstein Young Blood Deluxe Edition
Cena: 1299 rublů

Když jsou akce na hry, tak se tam dají dostat hry za ­"hubičku­" viz např.
Prey Digital Deluxe
Cena: 280 rublů

Kdo má zájem, tak ať tam kupuje teď. Rubl vůči CZK klesl, takže teď je vhodné období.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: nepotesili jste me | od: pidalin (1037)  24.3.202017:20
Bohužel žiju v ČR a ne na dálnym východě a tyhle praktiky řikali že prej zatrhnou, že ta hra mimo Rusko nepujde aktivovat. Ale je prostě totální ostuda že Rusáci maj svoje fér ceny a my máme ty americký ceny i přesto že platy máme čtvrtinový a celkově i uplně jinou mentalitu, neni to prostě fér.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: nepotesili jste me | od: komplikatornemamozek (170)  24.3.202021:24
Ty ­"férové­" ceny mají i Číňani, problém je najít VPN­-Providera, co tam má servery.
Zakáží? Toho bych se nebál. Ať mi dokáží, že jsem udělal něco špatného. Na svůj ­"ruský­" účet si posíĺám poukazy z třetího účtu, který jsem si k tomu účelu zřídil, abych snížil eventuální zájem Steamu, tak hry, u kterých to jde, sdílím se svým ­"evropským­" účtem a hraji z něho přes ­"family sharing­". Hry, u kterých to nejde, tak jsou např. ty od Rock Stars Game. Redemption 2 používá jejich Social Club a ten se musí propojit s konkrétním účtem. Problém podle mne může vzniknout, pokud si někdo příliš často mění v nastavení Steamu svoji geografickou lokaci. Mně např., když jsem si dělal rusácký účet, se nešlo přes VPN zaregistrovat, proto jsem si rychle změnil MAC adresu, aby mi můj provider hodil novou IP adresu. Pak jsem se zaregistroval, vypnul Steam, nahodil ruskou VPN, změnil si lokaci v nastavení Steamu na ruskou federaci a více jsem ji neměnil. Celkově k tomu používám 3 účty, 1 účet je na fondy, takový bílý koník, v případě razie by to odnesl on. Mezi mým hlavním a rusáckým účtem nikdy žádné transakce neproběhly.
P. S.
Ničeho bych se nebál, účtů jsou na steamu miliony, k tomu Steam získal konkurenci od Epic Games, takže Steam je určitě rád za zisk, obzvláště v současné době. Na nějaké mazání účtů v současnosti nepomýšlí.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Soutěž crackerů | od: Simik (66)  23.3.202015:06
"Bethesda opět jednou potěšila crackerské skupiny, když se jí povedlo vypustit do světa hru, jejíž hlavní .exe soubor nebyl opatřen DRM ochranou.­"

Nebyl bych si tak jistý tím, že je opravdu potěšila. Mám za to, že překonávání ochran u těchto skupin je věcí určité soutěže a prestiže, kdo dřív a lépe. Takto jim to překazila.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Re: Soutěž crackerů | od: shasler (240)  23.3.202017:07
"Takto jim to překazila.­" Možná jim překazila soutěžení, ale jistě jim nahrála do dalšího kola dešifrování, protože nyní mají jak verzi s Denuvem, tak bez něho a mohou lépe studovat princip ­"zašifrování­"(zjednodušeně řečeno­)...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
hmm | od: Mitisko (80)  23.3.202010:38
recept jak vyhodit miliony von oknem... Bethesda je úžasní firma, ale nelituji je za ten zpackaný fallout
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(1)
Re: hmm | od: 15degren (33)  23.3.202012:09
No nevim spíš si myslím, že to tam omylem přibalil nějaký nasraný zaměstnanec. Prý to tam teď moc neklape.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(1)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.
Uživatelský profil Vám umožní u nás využívat několik zajímavých funkcí.