www.svethardware.cz
>
>
>
>

Bezdrátová myš NX-ECO od Geniusu bez baterie

Bezdrátová myš NX-ECO od Geniusu bez baterie
, , aktualita
Společnost Genius oficiálně uvedla na trh myš NX-ECO, která nabídne bezdrátové rozhraní, pro jehož provoz nepotřebuje klasické baterie. Ovšem nejde o technický zázrak, ale o využití kondenzátoru jako zdroje napájení. Ten dostaneme na plnou...
K oblíbeným
reklama
Společnost Genius oficiálně uvedla na trh myš NX-ECO, která nabídne bezdrátové rozhraní, pro jehož provoz nepotřebuje klasické baterie. Ovšem nejde o technický zázrak, ale o využití kondenzátoru jako zdroje napájení. Ten dostaneme na plnou kapacitu pouze za tři minuty a dobít jej takto můžeme teoreticky až stotisíckrát. Ovšem otázkou, na niž výrobce v tiskové zprávě i udávaných specifikacích na svém webu zapomněl, je následná výdrž na takovéto jedno nabití. Když si uvědomíme, že se k dobití využívá rozhraní USB, pak množství energie nemůže být moc velké a výdrž se bude odhadem pohybovat v řádu dní či možná i jen hodin.

Genius NX-ECO využívá klasické rádiové rozhraní pracující na 2,4 GHz s dosahem do 15 metrů, které využívá miniaturní USB přijímač. Samotná myš má standardní výbavu, čili dvě tlačítka a kolečko a senzor BlueEye s citlivostí 800 nebo 1600 dpi. Pro tyto účely poslouží samostatné tlačítko, jež se ale jinak nedá využít.

Novinka je k dispozici na trhu od tohoto měsíce za 540 Kč s DPH.

Technické parametry NX-ECO
  • Rozhraní - USB
  • Podporované OS - Windows 8/7/Vista/XP/|MAC OSX 10.4+
  • Frekvence bezdrátové technologie - 2,4 GHz
  • Počet tlačítek - čtyři (pravé, levé, střední se scrollovacím kolečkem, nastavení dpi)
  • Citlivost - 800/1600 dpi
  • Napájení - vlastní kondenzátor
  • Rozměry - 96 x 58 x 34 mm
  • Hmotnost - 66 g

Zdroj: TZ Genius

Genius NX-ECO
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

reklama
Nejnovější články
Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude? Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude?
PC systémy virtuální reality tvoří stále spíše jen okrajový trh a zatím nic nenapovídá tomu, že by se to mohlo brzy zlepšit. Tuto oblast je však zajímavé přinejmenším sledovat, respektive její vývoj a ten zajistí i nový HTC Vive Cosmos.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Indie má tři nové superpočítače, brzy chce postavit dalších 57 Indie má tři nové superpočítače, brzy chce postavit dalších 57
Indie už rozjela svou National Supercomputing Mission, velkolepý plán, jak v zemi zprovoznit celkem šedesát superpočítačů s různými účely a s využitím pokud možno vlastních technologií. První tři už byly zprovozněny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Gigabyte vyzradil chystané sady Intel Z490, H470, B460 a H410 Gigabyte vyzradil chystané sady Intel Z490, H470, B460 a H410
V příštím roce očekáváme 14nm procesory Intel Comet Lake-S, čili desktopové Core 10. generace, které pochopitelně přijdou na trh s novými čipovými sadami. Společnost Gigabyte nyní vyzradila, jaké to budou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek13 komentářů
Jezera na Titanu mohla být vytvořena podzemními explozemi Jezera na Titanu mohla být vytvořena podzemními explozemi
Spíše než postupnou erozí prý mohla být jezera na měsíci Titan vytvořena podstatně rychleji pomocí podzemních explozí. Mluví o tom nová studie, která si všímá toho, jak vznikají krasové jevy a co v tomto ohledu je a není možné.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let
Lety s drony jsou v mnoha zemích čím dál více kontrolovány a je potřeba si dát velký pozor, kde si člověk může co dovolit. Nevyplatilo se to jednomu australskému páru, kterému za létání dronem v Íránu hrozí 10 let vězení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala