www.svethardware.cz
>
>
>
>

Bezdrátová myš NX-ECO od Geniusu bez baterie

Bezdrátová myš NX-ECO od Geniusu bez baterie
, , aktualita
Společnost Genius oficiálně uvedla na trh myš NX-ECO, která nabídne bezdrátové rozhraní, pro jehož provoz nepotřebuje klasické baterie. Ovšem nejde o technický zázrak, ale o využití kondenzátoru jako zdroje napájení. Ten dostaneme na plnou...
K oblíbeným
reklama
Společnost Genius oficiálně uvedla na trh myš NX-ECO, která nabídne bezdrátové rozhraní, pro jehož provoz nepotřebuje klasické baterie. Ovšem nejde o technický zázrak, ale o využití kondenzátoru jako zdroje napájení. Ten dostaneme na plnou kapacitu pouze za tři minuty a dobít jej takto můžeme teoreticky až stotisíckrát. Ovšem otázkou, na niž výrobce v tiskové zprávě i udávaných specifikacích na svém webu zapomněl, je následná výdrž na takovéto jedno nabití. Když si uvědomíme, že se k dobití využívá rozhraní USB, pak množství energie nemůže být moc velké a výdrž se bude odhadem pohybovat v řádu dní či možná i jen hodin.

Genius NX-ECO využívá klasické rádiové rozhraní pracující na 2,4 GHz s dosahem do 15 metrů, které využívá miniaturní USB přijímač. Samotná myš má standardní výbavu, čili dvě tlačítka a kolečko a senzor BlueEye s citlivostí 800 nebo 1600 dpi. Pro tyto účely poslouží samostatné tlačítko, jež se ale jinak nedá využít.

Novinka je k dispozici na trhu od tohoto měsíce za 540 Kč s DPH.

Technické parametry NX-ECO
  • Rozhraní - USB
  • Podporované OS - Windows 8/7/Vista/XP/|MAC OSX 10.4+
  • Frekvence bezdrátové technologie - 2,4 GHz
  • Počet tlačítek - čtyři (pravé, levé, střední se scrollovacím kolečkem, nastavení dpi)
  • Citlivost - 800/1600 dpi
  • Napájení - vlastní kondenzátor
  • Rozměry - 96 x 58 x 34 mm
  • Hmotnost - 66 g

Zdroj: TZ Genius

Genius NX-ECO
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář