reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

bigless

Registrace: 2.4.2005
Komentářů: 91, score 2.1
Účast v Expertiádách: 1 (přehled)
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 30.11.2010 s hodnocením +4:
Sám jsem dilema mezi 890FX deskami řešil. Nakonec zvýtězila Asus Cross. Už jsem vlastnil MSI, FIC i Gigabyte desky od mainstreamu po highend, ale co mě mile překvapilo hned v úvodu byl právě layout. Poprvé jsem měl pocit, že rozbaluji produkt za příslušné peníze.
Dále jste zapomněl zmínit u softíku TurboEvo velmi podstatnou schopnost. Prográmek má totiž v sobě modul Turbo Unlocker podobný Turbo Core s tím rozdílem, že pracuje s multiplikátorem na OC úrovni pro každé jádro zvlášť dle nastavení uživatele a vytíženosti daného jádra. V koncovém důsledku to vede ke zvýšení výkonu a snížení spotřeby, které by staticky přetaktovaný procesor konzumoval.
Vzhledem k tomu, že jste vybral srovnání desek vyššího mainstreamu a highendu, chybí mi tu také FSB stropy a maximální dosažené OC ­(popř. práci napěťových regulátorů ­-> stabilitu VCORE při max OC­).
Komentář z 12.5.2012 s hodnocením +3:
Tak moment. V první řadě bych neřekl, že openCL je nástroj. Se samotným OpenCL nevystačíš. OpenCL je prostředek. Jakési rozšíření vyššího programovacího jazyka a pokud se nepletu, podporuje jich hned několik. To je docela liberální a když přihlédneme k pestrému repertoáru překladačů, nezdá se mi, že by vývojové prostředí bylo nedostatkem. Naopak. Poskytuje prostoru paradoxně více než CUDA.
Problém nastává až s dokumentací. To musí člověk trochu zapátrat, ale pokud zvládáš EN, knižních publikací i internetových tutoriálů je spousta.
Další věcí je potenciál. Výhledově je OpenCL podle mě cennější know­-how než CUDA. CUDA je živená marketingem. Kdyby ji nvidia netlačila dopředu, byla by dávno mrtvá a vývojářská základna OpenCL už mohla být dávno jinde. Mě se ty hry na vlastním písečku prostě nelíbí. Brzdí to SW­/HW rozvoj. Inženýři nvide a AMD asi u kulatého stolu hlavy dohromady nedají ­(pokud nedojde k akvizici­) a vlastně to po nich ani nikdo nechce, ale na nějakých základních principech a standardech by se shodnout mohli..
Komentář z 6.7.2023 s hodnocením +2:
Z toho vyjádření pro mě plyne, že AMD tlačí open­-source řešení. Je to hnusný dělat to na sílu, ale jeden přístup pro všechny
do kterého taky všichni přispívají mi dává větší smysl než aby každý výrobce objevoval kolo. Od toho tu jsou standardy. Tyhle snahy se netýkají jen sofwaru, viz. Lightning a USB­-C..

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 11.5.2012 s hodnocením +1:
Nevím jak si představuješ takovou podporu. Ve chvíli kdy se začne výrobce motat do vývoje nějakého standardu, celé to skončí u optimalizací pro danou platformu, popř. omezením funkčnosti výhradně pro svou platformu ­(viz. CUDA­). Co je představou každého programátora? Otevřený a funkční cross­-platform standard. Že k OpenCL nedostaneš manuál, klikací vývojový prostředí a poradce na telefonu je u takových standardů standard. Znesnadňuje to práci, ale použitelné to je. Nehledě na to, že se OpenCL stále vyvíjí.
Komentář z 11.11.2010 s hodnocením +1:
Zrovna včera jsem to řešil. Řešení bylo těžkotonážní, ale uspokojivé ­- Scythe Mugen 2 Rev B. Jde o tepelnou kapacitu celého chladiče. Proto mají ty nejvetší pasivy většinou nejlepší výsledky. Low profile boxovej chladič od AMD Phenom II X4 965 jsem tam měl přesně 10hodin. Potom letěl. Nechci tu popisovat jak jednoduché bylo rozpoznání tohoto chladiče v relativně tiché skříni. S boxovým a load 100% 1­-4cores byla teplota okolo 65°C­(default frq­), se scythe jsem na 48­-55 ­(4Ghz OC­/+0,1V CPU VDDA­). Mám to dva dny takže je to zatím experimentální ale stabilní stav.