www.svethardware.cz
>
>
>

Biostar: desky s AMD B550 a Intel 400 Series jsou už připraveny

Biostar: desky s AMD B550 a Intel 400 Series jsou už připraveny
, , aktualita
Dle zástupkyně společnosti Biostar a jejího rozhovoru s Brainbox jsou už v podstatě připraveny základní desky s čipsety AMD B550 a Intel 400 Series. Čekat by se tak mělo snad už jen na to, až se zavelí k nástupu na trh. 
K oblíbeným
reklama
Brainbox je korejský server, který zpovídal zástupkyni společnosti Bioware, Vicky Wang. Z překladu můžeme určit, že tato firma už jistě má nějakou dobu k dispozici čipové sady AMD B550 a Intel 400 Series a má i hotové produkty, které by mohla v krátké době vyslat na trh. Nedozvíme se ale pochopitelně nic o tom, kdy to bude, neboť z takové informace přímo od svého partnera by v AMD ani v Intelu jistě neměli radost. 
 
 
Nicméně desky s AMD B550 mohou nastoupit v podstatě kdykoliv. Hi-end v podobě X570 je už dávno tu, stejně jako procesory Ryzen 3000, tak opravdu není důvod na něco čekat. Že by tak AMD opět cílilo na 7. den v měsíci? Letos ostatně už k tomu bude mít pouze jednu příležitost a lze jen doufat, že nejpozději v ten den budou také vypuštěny Radeony RX 5500. 
 
Dle wccftech ale mají výrobci desek dostávat série čipových sad B550 od tohoto kvartálu, který je sice už z poloviny za námi, ale i tak to vypadá spíše až na začátek příštího roku, kdy by se nové desky mohly objevit. AMD by je tak mohlo uvést na trh už v lednu na CES 2020, nebo je přinejmenším alespoň představit. 
 
Co se týče desek s Intel 400 Series, ty budou určeny pro nové procesory Comet Lake a už dle staršího úniku informací z Gigabyte půjde o Intel Z490, H470, B460 a H410. V jejich případě můžeme očekávat už větší změny než v případě nového B550 od AMD. Přijde nová patice LGA 1200, takže se nebudeme muset pídit po tom, zda nové procesory budou či nebudou pracovat na starších deskách a naopak. TDP procesorů se také dostane až na 125 W. 
 
Jinak lze od různých intelovských čipsetů série 400 očekávat to samé, co doposud. Z490 bude hi-end, přičemž Z470 bude vypuštěna, respektive nahrazena sadou H470 a ta bude společně s B460 tvořit mainstream. Jako poslední přijde low-endová H410.
 
Možná ale že Intel překvapí a umožní přetaktování svých procesorů i na slabších sadách krom Z490. Ostatně to už stejně přestává být zajímavé s tím, jak takty procesorů olizují strop. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5 Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5
Malinké počítače jako Raspberry Pi dostaly velmi zajímavou konkurenci, Aaeon PICO-WHU4. Při malých rozměrech překvapí velmi výkonným hardwarem. Je tu totiž 4jádrový procesor Intel Core i5 a podporuje až 16 GB paměti RAM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek4 komentáře