Biostar Gaming-Z170: jedna z prvních s LGA 1151

Biostar Gaming-Z170: jedna z prvních s LGA 1151
, , aktualita
Společnost Biostar se chystá vyrábět základní desky se socketem LGA 1151 pro procesory Intel Skylake, což dokazuje uniklá fotografie modelu Gaming-Z170. Podívejme se na to, co nám nabídne.
K oblíbeným
reklama
Nová základní deska Biostar Gaming-Z170 vypadá zatím ještě poněkud nedokončeně. Jednak má na dnešní dobu celkem nudné barvy a pak také ještě ani nemá na svých MOSFETech a čipové sadě Intel Z170 nasazeny chladiče. Jde tak evidentně o jeden z prvních vzorků desky.

Vybavena je tedy novým socketem Intel LGA 1151, který je určen pro procesory Skylake, čili Core 6. generace. Evidentně to bude jedna z lepších desek v nabídce firmy Biostar, na což ukazuje 14fázové napájení. Dále tu máme čtyři paměťové sloty, které mají být pro typ DDR4, ovšem jiné desky přijdou i se sloty pro DDR3, neboť Skylake podporují obojí.

Dále tu máme tři sloty PCI Express 3.0 x16, přičemž počet dostupných linek pro grafické karty bude jako doposud 16 s konfiguracemi x16/NC/NC, x8/x8/NC, nebo x8/x4/x4. Procesory Skylake však mají nabídnout 20 linek rozhraní PCI Express 3.0, z nichž některé by mohly být rezervovány pro sloty M.2 a je otázka, jakým způsobem je využije u této desky Biostar. Vedle dvou M.2 slotů totiž uvedeno 10 Gb/s, ale to může znamenat, že využívají dvě linky PCI Express 2.0, nebo jednu verze 3.0. Všimnout si pak můžeme ještě třetího M.2, či snad pouze mini PCIe?

Zajímavé pak je, že tato deska nese tři konektory SATA Express s propustností 10 Gb/s. Však pro toto rozhraní, které nám moderní desky nabízejí už bezmála rok, stále nemáme žádné využití a ono se přitom na nových deskách evidentně ještě rozmnožilo. Že by si pro nás výrobci konečně chystali nové modely SSD pro SATA Express? Nezbývá než počkat, zda se takové neobjeví na Computexu, od nějž nás už nedělí ani čtrnáct dní. O SATA ale samozřejmě nepřijdeme, neboť každý SATA Express obsahuje dva samostatně využitelné porty SATA 6 Gbps.

Nakonec můžeme zmínit Biostar Hi-Fi audio se 600ohmovým sluchátkovým zesilovačem a jistým kodekem s odstupem signálu od šumu 115 dBA, což bude nejspíše opět Realtek ALC1150. Zůstaneme také u síťovek Killer řady E2200 a otázka je, zda nám tato deska nabídne také nějaké USB 3.1. Tato asi ano, ale USB 3.1 se ještě nestane standardem jednoduše proto, že ani čipová sada Z170 ho nepodporuje, takže výrobci desek to budou muset jako dnes řešit instalací dodatečného kontroleru, a ten samozřejmě stojí peníze, takže u levnějších desek USB 3.1 nebude.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů
A výsledná částka může být ještě mnohem vyšší, neboť VLSI žaluje firmu Intel ve více státech, přičemž ten se pochopitelně brání a chystá se odvolat. O co konkrétně v tomto případu ovšem jde a které patenty měly být porušeny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek