reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Biostar má svou první myš, levný model AM2

23.9.2016, Jan Vítek, aktualita
Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
Diverzifikace výroby, to je jeden z klíčů úspěchu někdejších výrobců, kteří se orientovali pouze na základní desky. Nyní už Asus a Gigabyte zdaleka nevyrábí pouze ty, což jim ostatně pomohlo přežít i ve velké konkurenci a nyní tyto firmy vyrábí i celé počítače včetně notebooků, periferie, skříně a další hardware. Společnost Biostar tak moc rozvětvenou výrobu nemá, i když už produkuje i SSD, Mini PC a různé příslušenství, mezi něž se nyní zařadila i její první myš, AM2. Její cena byla přitom stanovena na pouhých 10 dolarů.

Deset dolarů skutečně není moc, takže co nám za ně Biostar AM2 nabídne? Svým vzhledem nám může připomenout staré dobré IntelliMouse od Microsoftu a i když je označena za herní myš, není její výbava moc rozsáhlá. Na herní myš má třeba málo tlačítek, a to nezbytný základ: levé, pravé a jednoduché kolečko. Poslední tlačítko nad kolečkem slouží pouze pro přepínání mezi rozlišeními senzoru Avago 5050, a to 800, 1200, 1600 a 2400 dpi. Hlavní tlačítka jsou vybavena spínači od firmy Huano a mají prý vydržet 10 milionů stisků, což je řadí po bok známých Omron.

Senzor Avago 5050 pracuje s obnovovací frekvencí snímání povrchu 4500 FPS a dokáže sledovat pohyb s rychlostí do 76 cm/s se zrychlením 8 G. Vedle toho myš komunikuje s počítačem při dotazovací frekvenci 125 Hz, což je naprostý základ. Dnes už je také nutnou výbavou herní myši LED podsvícení, přičemž zde je podsvíceno kolečko a hvězda na hřbetě, přičemž barva podsvícení indikuje nastavené rozlišení senzoru. Myš ale kombinuje pouze modrou a zelenou barvu, takže při nejnižším rozlišení je podsvícení vypnuté, při 1200 dpi svítí modře, při 1600 dpi zeleně a při nejvyšším modrozeleně.

Rozměry myši jsou 122 x 66 x 38 mm, hmotnost 125 gramů a kabel má délku 1,8 metru. Dostupnost na trhu výrobce nezmiňuje.

Zdroj: Hexus.net
reklama